Shantelle Monique & Nils Project wystąpią już 29. września w Absurd228. Start koncertu o godzinie 20:00. Wstęp: 20 zł (z rezerwacją mailową: art@absurd228.pl / ilość miejsc ograniczona) | 30 zł (w dniu koncertu). Poniżej informacja o wykonawcach.

Shantelle Monique jest amerykańską wokalistka o charakterystycznej soulowej barwie głosu. W śpiewanych przez nią piosenkach wyraźnie słychać brzmienia akustycznego bluesa, soulu i jazzu. Shantelle pochodzi z Miami w USA, od 2 lat mieszka jednak w Paryżu, gdzie regularnie koncertuje pracując jednocześnie nad swym debiutanckim albumem.

Amerykance od zawsze towarzyszyła sztuka; w rodzinnym gronie otoczona była przez śpiewaków, tancerzy, malarzy. Nie sposób było zatem, aby mogła uniknąć uroku jednej z nich. Padło na muzykę. Młodzieńcze lata minęły jej na klasycznym ćwiczeniu głosu w szkole muzycznej w Miami i śpiewaniu w kilku miejscowych chórach. W wieku 16stu lat zaczęła już koncertować, wykonując rożne standardy jazzowe. Momentem przełomowym w jej muzycznym życiu było uczestnictwo w śpiewającej acapella grupie Talisman, której istotą było opowiadanie afrykańskich historii poprzez śpiew. Okres ten miał znaczący wpływ na jej późniejszy muzyczny rozwój; do dziś podczas koncertów Shantelle wykonuje kilka otworów bez towarzystwa akompaniamentu. W ramach Talismanu Amerykanka odbyła 3 trasy koncertowe po RPA (Cape Town i Johannesburgu); tu też zrodziła się w niej fascynacja połączeniem rdzennej muzyki amerykańskiej z tradycyjnymi afrykańskimi pieśniami spirytualnymi. W wieku 23 lat Shantelle przeniosła się do Europy, do Paryża, gdzie kontynuowała swoja muzyczna podroż. Stale współpracuje z rozmaitymi muzykami i producentami francuskimi, coraz częściej witając na paryskich scenach. Jeszcze w 2012 roku wyrusza w trasę koncertowa po Komorach (wyspiarskie państwo w północnej części Kanału Mozambickiego).

We wrześniu wokalistka wystąpi po raz pierwszy w Polsce – u boku polskiego gitarzysty, Tomasza Kośmińskiego, jednego z liderów francuskiej grupy Nils Project. Tomasz znany jest z udziału w licznych projektach muzycznych na pograniczu kultur. Do odziału w nagraniach swego najnowszego albumu Voyageur, który wydal wraz z Nils Project) zaprosił takich muzyków, jak Magda Steczkowska czy Agnieszka Kiepuszewska.