Od dzisiaj prezentować będziemy sylwetki artystów biorących udział w tegorocznej edycji Sopot Jazz Festival. Zaczynamy od tria: Chris Dahlgren, Christian Lillinger, Olaf Rupp. Panowie wystąpią 4. października w Zatoce Sztuki. Dla przypomnienia Sopot Jazz Festival 2012 rusza już 4. października i trwać będzie do 6. października.

Chris Dahlgren – kontrabas i viola da gamba
Christian Lillinger – perkusja
Olaf Rupp – gitara elektryczna

DLR Dahlgren, Lillinger, Rupp, to pochodzące z Berlina, silnie improwizujące trio składa się z trzech indywidualności posiadających charakterystyczne głosy na swoich instrumentach i opierających się kategoryzacji (Chris Dahlgren – kontrabas i viola da gamba, Christian Lillinger – perkusja i Olaf Rupp – gitara elektryczna). 
Chris Dahlgren, dawniej basista w zespole Anthony Braxtona, wnosi kompletnie nowe podejście do violi da gamby – niemalze zapomnianego instrumentu barokowego, który ostatnio powraca w kręgach „muzyki dawnej”, elektryzujac ją oraz stosując poszerzone techniki i preparacje. Olaf Rupp, od dawna aktywny na scenie freejazzowej w Berlinie, posiada wyjątkowy głos polaczony z nadzwyczajną techniką na klasycznej, jak i na elektrycznej gitarze. Najmlodszy muzyk trio, „Enfant terrible”- Christian Lillinger, grający m.in. z pianistą Joachimem Kuhnem, stał się ostatnio bardzo rozchwytywanym perkusistą.

————————-

BILETY:
05.10 (piątek) – ceny: 40 zł, 25 zł karta sopocka, studenci
06.10 (sobota) – ceny: 50 zł, 35 zł karta sopocka, studenci
KARNETY: Kupując bilet w karnecie na koncerty w Zatoce Sztuki otrzymujesz rabat w wysokości 20 zł oraz wejściówkę na koncerty klube w Spatifie

Bilety do kupienia w kasie Bałtyckiej Agencji Artustycznej Bart ul.Kościuszki 61, Sopot (58 555 84 51).

Sprzedaż internetowa www.ebilet.pl