17-krotny zdobywca Grammy, 86-letni Tony Bennett, 23 października wyda kolejną płytę. “Viva Duets” to trzecie z cyklu wydawnictwo wokalisty z duetami. Wcześniej na rynku pojawiły się platynowe i mające uznanie krytyki krążki “Duets” i “Duets II”.

Tym razem artysta zaprosił do współpracy topowe latynoskie gwiazdy, wśród których znaleźli się Marc Anthony, Miguel Bosé, Robert Carlos, Ana Carolina, Chayanne, Franco DeVita, Gloria Estefan, Vicente Fernández, Maria Gadú, Juan Luis Guerra, Dani Martín, Romeo Santos, Thalía i Vicentico. To wielkie międzynarodowe przedsięwzięcie, którego efektem będą piosenki śpiewane po angielsku, hiszpańsku i portugalsku. Łącznie na płycie pojawią się wykonawcy reprezentujący 9 krajów z 3 kontynentów.

Tony Bennett słynie z nagrywania swych duetów na żywo i “Viva Duets” nie jest tu żadnym wyjątkiem. Sesja odbywała się w Fort Lauderdale na Florydzie, w Nowym Jorku, a w przypadku piosenki z Vicente’em Fernándezem na jego 400-akrowym ranchu w Guadalajarze. Wszystkie numery z płyty to hity Bennetta z wyjątkiem utworu “Return To Me”, który w oryginale nagrał Dean Martin.

To piosenki Bennetta wzbogacone międzynarodowymi akcentami. Choć wielu artystów po raz pierwszy spotkał dopiero w studiu, z miejsca nawiązywała się między nimi nić porozumienia. – Każdy był takie ciepły i otwarty – przekonuje Amerykanin. – W latynoskiej muzyce zawsze chodziło o melodię, harmonię i duszę, miałem więc bardzo bliski kontakt ze wszystkimi artystami – dodaje 86-latek. – Jestem niesłychanie podekscytowany tym wydawnictwem.

Obydwa wcześniejsze wydawnictwa zyskały platynowy status, zdobywając też wiele nagród Grammy i stając się największymi bestsellerami w karierze Bennetta. Tony przeszedł do historii branży muzycznej, kiedy mając 85 lat umieścił “Duets II” szczycie Billboard Top 200 – tym samym stał się najstarszym artystą z płytą numer 1. Wydawnictwa cieszyły się uznaniem nie tylko w USA, ale i na całym świecie, znakomicie sprzedając się w Hiszpanii, Portugalii i Meksyku.