Lody, LOV, Sinusoidal, Marcelina, Ania Kłys, João i Maggie QS. W takiej kolejności zagrają wrocławscy artyści podczas wrześniowych koncertów Moico Enjoy Music.

Od 19 do 26 września, we wrocławskich klubach i kawiarniach zagrają najbardziej obiecujący przedstawiciele wrocławskiej sceny muzycznej. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Moico Enjoy Music rozpoczną 19 września zespoły Lody i LOV. Muzyka Lodów to połączenie beatboksu, elektroniki i kpopu (mieszanka electro popu, hip hopu, rocka i R’n’B). Jak sami o sobie piszą: “w naszych żyłach płynie krew Janosika”. Spotkali się na szkolnej wycieczce do Detroit, na tylnym siedzeniu autokaru. Pewnego dnia mieli ochotę na sztuczne futra, fototapety, kadilaki, zimne łokcie i… ciepłe lody.

Historia zespołu LOV sięga 2005 roku, kiedy to panowie Andrzej Strzemżalski (wokal, instrumenty klawiszowe), Bartek Kapłoński (gitary) spotkali się po raz pierwszy, zaprzyjaźnili się i postanowili wspólnie tworzyć. W maju 2012 roku ukazał się ich singiel zatytułowany „Looking Down The Stars”. Wydanie albumu planują na 2013 rok.

W piątkowy wieczór (21 września) na swój występ w ramach Moico Enjoy Music zaprasza zespół Sinusoidal, czyli duet Adrianny Styrcz i producenta Michała Siwaka, muzycznie poruszający się w obrębie elektroniki, nu jazzu, IDM, trip hopu, chill-wave, synth popu. Na swoim koncie mają dwie płyty “Sinusoidal EP” i “Out Of The Wall”. W listopadzie br. zespół zamierza wydać kolejny album.

Na niedzielny (23 września) koncert Marceliny artystka zaprosiła Roberta Cichego i australijskiego wokalistę Phillip’a Bracken’a. Marcelina zadebiutowała w 2008 roku pod pseudonimem Mariija. Trzy lata później wydała pierwszą solową płytę. Krążek został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez publiczność, jak i krytyków (nominacja do Fryderyków).

Kolejna uczestniczka Mocio Enjoy Music – Ania Kłys, choć dopiero pracuje nad debiutanckim albumem, to jest już dobrze znana wrocławskim miłośnikom jam session. Jej muzyka to mieszanka soulu i jazzu z domieszką popu.

Ostatnie koncerty (25 i 26 września) to występy João i Maggie QS. Inspiracje João czerpie z tego, co naturalne w nim i w nas wszystkich. Jego piosenki to opowieść o problemach ludzkich, o poszukiwaniu prostych rzeczy w życiu takich jak szczęście, przyjaźń, prywatność i intymność. João w 2011 roku wydał swój debiutancki album „Rocks”.

Maggie QS, czyli Małgorzata Kuś przez lata wypracowała swój charakterystyczny wokal. Jej muzyka to mieszanka soulu, jazzu oraz bossy. W 2010 r. wydała swój pierwszy album “The colors I know”, na który przelała zdobyte doświadczenia z wieloletnich, dalekich podróży po świecie. Przyjedzie do Wrocławia prosto z Japonii.

Moico Enjoy Music to nie tylko koncerty, ale cały cykl muzycznych spotkań młodych wrocławskich artystów z publicznością i okazja, aby w kameralnym klimacie wrocławskich klubów i kawiarni zetknąć się z rozrywką w najlepszym wydaniu. Projekt wystartował w maju br. Wybrane utwory artystów uczestniczących w przedsięwzięciu znajdą się na płycie CD, której premiera planowana jest na koniec 2012 roku.

Program Moico Enjoy Music:

LODY – Bezsenność – 19.09 (środa) godz. 20:00
LOV – Puzzle – 19.09 (środa) godz. 21:00
Sinusoidal – Manana – 21.09 (piątek) godz. 20:00
Marcelina – Mleczarnia – 23.09 (niedziela) godz. 20:00
Ania Kłys – Literatka – 24.09 (poniedziałek) godz. 20:00
João – Szajba – 25.09 (wtorek) godz. 20:00
Maggie QS – Fika – 26.09 (środa) godz. 20:00

Na wszystkie koncerty wstęp wolny! Szczegóły na www.moicoenjoy.pl.