To nie jest kolejny festiwal. O, nie! To nie jest pożegnanie. Stanowczo za wcześnie na nie. To po prostu trzy dni dobrej muzyki serwowanej przez artystów, których możecie nie znać, a możecie polubić i może nawet pokochać, czego wszystkim gorąco życzymy. CUD. Jest Fest, 13-15 września | wstęp wolny.

Oto linia programowa. Jest Fest!:

czwartek, 13 września
godz. 18.30 otwarcie wystawy zdjęć „Koncertowy Cud”
Filipa Klimaszewskiego

Koncerty:
godz. 20:00 – Olga Matuszewska
godz. 21:00 – Stardust Memories

piątek, 14 września
godz. 20:00 – Martina Matwiejczuk
godz. 21:00 – Shiny Beats
godz. 22:00 – Drteamin Californication: Misty&Tommy Lee Joints

sobota, 15 września
godz. 18-21:00 – Open Stage
godz. 21:00 – Hau_mikael (premiera płyty)
Godz. 22:00 – after z JuNouMi

A przed i między koncertami zdarzenia i spotkania, o których dowiecie się od znajomych i przyjaciół:)

A tu słów kilka o artystach:

OLGA MATUSZEWSKA
Niezwykle utalentowana autorka tekstów, muzyki oraz właścicielka pięknego, aksamitnego głosu. Absolwentka bostońskiej uczelni muzycznej Berklee College of Music. Po ukończeniu studiów w maju 2011, Olga zamieszkała w Nowym Jorku, by przekonać się czy to miasto faktycznie tak inspiruje. Tam udało jej się nawiązać współpracę z wytwórnią A-Muse Records i wydać swoją pierwszą solową płytę. Co więcej, Nowy Jork zainspirował Olgę do ciągłego tworzenia i koncertowania. Na swoim koncie ma już wiele udanych koncertów w Bostonie, Nowym Jorku, Chicago oraz w Warszawie. Obecnie Olga jest w trakcie nagrywania teledysku do piosenki „Bikes and Kites and Paper Planes” z warszawską firmą produkcyjną Blackmedia oraz przygotowuje materiał na następną płytę również własnego autorstwa.

STARDUST MEMORIES
Grupa muzyków interpretujących bardziej i mniej znane utwory szeroko pojętej muzyki alternatywnej, rockowej i elektronicznej, nadając im swoje charakterystyczne folkowo-rockowe brzmienie z mocnym posmakiem amerykańskiej tradycji. Skład zespołu: Magdalena Jobko (wokal, perkusjonalia), Maciek Bąk (Letters From Silence; gitara elektryczna, chórki), Artur Hołuszko (Marysia Peszek, Anita Lipnicka; mandolina), Olek Orłowski (Magnifficent Muttley; perkusja), Amalia Obrębowska (skrzypce) oraz Ewa Detko (wiolonczela).

Głębokie, mroczne sprężynowe pogłosy, elektroniczne efekty i klimat rodem z soundtracków do filmów Tarantino zmieszane z „klasycznym” brzmieniem skrzypiec i wiolonczeli pozwoliły na uzyskanie specyficznego klimatu, którego korzenie muzyczne sięgają od bluesa, przez amerykański folk i bluegrass aż po nowoczesne, alternatywne brzmienia. Swój styl i brzmienie zespół zwięźle określa jako „dark country”.

MARTINA MATWIEJCZUK
„Jako trzynastolatka została solistką Sienna Gospel Choir, dwa lata później śpiewała w Natural Born Players, współpracowała też z takimi artystami, jak Sokół i Pono, Afromental czy Ten Typ Mes. No a do tego można ją było spotkać podczas koncertów bluesowych – i to nie tylko na widowni” – czytamy o Martinie w tekście Łukasza Wawro w http://www.t-mobile-music.pl/. – „Praca nad debiutancką “Extended play” oznaczała kontynuację muzycznych poszukiwań: – Stworzenie epki było wyzwaniem i początkiem poszukiwań mojego własnego stylu, zwłaszcza w kwestii konkretnych brzmień – mówi Martina. – Dlatego też zaczęliśmy od czysto instrumentalnych, brudnych, gitarowych utworów, a skończyliśmy na utworach z syntezatorowym, szerokim brzmieniem. Elektronika była eksperymentem, na który zdecydowałam się pod wpływem fascynacji przestrzenią w muzyce, zainspirowana moim pobytem w Londynie, gdzie obecnie mieszkam i studiuję.

SHINY BEATS
Zespół powstał latem 2009 roku w trójmieście, jako elektroniczno-gitarowy duet Shiny B.- Shiny S. Swój pierwszy koncert zagrali w maju 2010 roku, szybko zdobywając uznanie słuchaczy. Muzyka zespołu należy do szeroko pojętego nurtu electro. Shiny Beats to dźwięki neonów, światła gitar i blask elektrycznych tamburynów.
Shiny Beats to nie do końca jeszcze poznane zjawisko fizyczne, fascynujące świat współczesnej nauki. Wszystko zaczęło się od artykułu w prestiżowym magazynie Nature, dokumentującym wieloletnią pracę skandynawskich badaczy, którzy odkryli związek światła i muzyki. Naukowcom z Neon Harvest Company udało się doprowadzić do przekształcenia wiązki światła w falę dźwiękową, o zadziwiających właściwościach fizycznych i chemicznych. Efektem eksperymentu są tzw. Shiny Beats.

HAU_MIKAEL
(czyt. hał-mikael) – to klasyczne połączenie: producent – wokal. Duet reprezentuje brzmienie muzyki ze żródeł soulu i elektroniki. Pochodzący ze Skierniewic – Hau ma na swoim koncie przychylnie przyjęty ambientowy album pt. „Honey” (Eta Label) wydany pod nazwą Noiko. Mikael (wokal) jest kielczaninem, ale swoją prawdziwą muzyczną przygodę rozpoczął pięć lat temu przeprowadzając się do Warszawy. Tam zaczął rozwijać się w wielu projektach: chórze, chórkach, zespołach, „poszukując siebie” i ewoluując jako artysta i współtwórca muzyki.

Artyści poznali się ponad dwa lata temu via internet, a dalsza współpraca potoczyła się naturalnie. Szczere działanie i pasja sprawiły, że zaczął tworzyć się autorski materiał. Projekt jest gotowy, by zmierzyć się z polskim rynkiem muzycznym i dostarczyć unikatowej porcji muzyki – zwłaszcza na żywo, gdzie energię podsyci dodatkowo perkusja (Ad) i bas (Dany).Ich Ep-ka nosi tytuł „Fly” (2012) i zawiera 5 kawałków, w tym „Back to the game” i „Good Vibe”. Oba utwory znalazły się na nowym wydawnictwie niezależnej wytwórni U KNOW ME, zwiastunie debiutu hau_mikael na scenie muzycznej w roku 2012.

Skład koncertowy:
Michał Kędziora – hau – producent
Michał Fert – mikael – voc
Daniel Wieprzkowicz – dany – gitara basowa
Adam Pysklak – ad – perkusja

Filmik promujący wydarzenie: