RadioWWW.eu to innowacyjny projekt internetowy, który z powodzeniem działa w sieci od stycznia 2011 roku. W skład ponad 50 osobowej redakcji wchodzą zarówno młodzi adepci sztuki dziennikarskiej jak i doświadczeni weterani radiowi, wspomagani przez znane nazwiska z polskiej sceny. Muzyką czaruje tutaj Anja Orthodox (Closterkeller), big bitem zaraża Ania Rusowicz, niekonwencjonalnej dawki humoru dostarcza Jacek Dewódzki, tajemnice swojego pamiętnika zdradza Zu Pytlińska (Yoga Terror, Sen Zu,), a na weekendowe imprezy zaprasza Earl Jacob (Tisztelet, Pablopavo i Ludziki, The Bartenders). To zaledwie pięć spośród niemalże czterdziestu propozycji programowych radia.

Audycje są bardzo zróżnicowane zarówno muzycznie jak i merytorycznie, a w całości stanowią swoisty przewodnik po portalach internetowych. – mówi Damian Marciniak – jako radio portalowe odszukujemy i dzielimy się ciekawymi treściami zamieszczonymi w Internecie, a teraz rozszerzamy naszą działalność o portal.

Od początku naszym planem było posiadanie autorskiego portalu, jesteśmy w końcu radiem portalowym – dodaje Maciej Kołakowski – nareszcie się to udało, dzięki nieocenionej pracy naszej redakcji i przyjaciół radia. W ostatecznej wersji na portalu znajdziemy aktualności, artykuły, materiały video, wywiady, fotogalerie, archiwum audio i oczywiście wszystkie elementy radiowe.

W związku z pojawieniem się portalu do naszej redakcji dołączają nowi dziennikarze, ale też tacy, którzy do tej pory nigdy nie pisali i nie publikowali swoich tekstów. Podobnie jest z resztą w przypadku naszej anteny. Cały czas czekamy na chętnych, którzy chcą współtworzyć z nami ideę WWW zarówno w formie radia jak i portalu – mówi Grzegorz Benda. Z myślą o nich stworzyliśmy adres drzwidoradia@radiowww.eu, gdzie czekamy na ich zgłoszenia. W ten sposób trafiło do nas wiele osób, które zostały z nami i prowadzą swoje programy.

Premiera portalu zaplanowana jest na 10 września. Wtedy też po wakacyjnej przerwie na antenę powrócą znane już słuchaczom programy (m.in. nasza JazzSoul), a do nich dołączą nowe propozycje.

Wszystkie szczegóły znajdziecie pod adresem http://radiowww.eu