POZIOM 511 to nowe wydawnictwo na polskim rynku muzycznym oraz światełko w tunelu dla młodych i zdolnych muzyków. Mecenat kultury to oryginalny pomysł na promocję hotelu, łączenie biznesu z kulturą, a przede wszystkim tworzenie miejsca wypełnionego twórczą atmosferą. Serię kompilacji muzycznych zapowiada album 511 IN SILENCE grupy Silence Family. Formację tworzy śmietanka litewskiej sceny elektronicznej. Jest to pierwsza płyta tego zespołu w Polsce.

Wydanie płyty 511 IN SILENCE oznacza dwa ważne debiuty na polskim rynku muzycznym. Pierwszy, to oczywiście sam album litewskiego zespołu wydanego w Polsce, ale przede wszystkim hotel POZIOM 511 stawia swoje pierwsze kroki w roli mecenasa kultury, wspierającego eksperymentalne i odważne projekty muzyczne. Odtąd każdego roku na rynek trafi płyta innego wykonawcy lub zespołu, który przekona do siebie pomysłodawców serii. Największe szanse mają projekty, w których zastosowano innowacyjne podejście do muzyki i aranżacji jednocześnie zamykając wszystkie elementy w prostej i niebanalnej formie. Wskazane cechy są poszukiwane w muzyce, którą promuje seria 511 IN SILENCE. Stąd wybór litewskiej formacji, która bawi się dźwiękami, mieszając syntetyczne brzmienia z klasycznymi instrumentami, jednocześnie zachowując spójność. Słuchając projektu Silence Family czuć ogromną wyobraźnię muzyczną, wrażliwość i wizjonerskość performerów.

Poziom 511 to nie tylko nazwa hotelu, który mieści się w Ogrodzieńcu, w samym sercu Jury Krakowsko – Częstochowskiej, ale także określenie szerszej inicjatywy artystycznej, której chcemy konsekwentnie patronować. Nasz hotel to miejsce, które powstało z pasji i dedykowane jest ludziom z pasją lub którzy pasji poszukują. Sztuka, to jedna z form poprzez którą się realizujemy, stąd bardzo chcemy wspierać kulturalne inicjatywy, kładąc szczególny nacisk na muzykę. Album Silence Family to pierwsze nasze wydawnictwo, któremu patronujemy, już myślimy o kolejnym – mówi Aneta Ogonowska, Dyrektor Kreatywna Poziomu 511.

Album 511 IN SILENCE jest wynikiem współpracy siedmiu litewskich muzyków tworzących pod szyldem Silence Family. W skład grupy wchodzą: Leon Somov, Jazzu, Monika Liu, Adomas, Few Nolder oraz duet producentów: Mario Basanov’a i Vidis’a, którzy stanowią trzon zespołu. Wszyscy członkowie Silence Family mają na swoim koncie bogaty dorobek artystyczny i są cenionymi twórcami na europejskim rynku muzycznym. Vidis jako producent współpracował ze znanymi wytwórniami, m.in.: Needwant, Under The Shade oraz Future Classic. Z kolei Leon Somov i Jazzu są laureatami MTV Europa Music Awards 2009.

Pierwszy wydany w Polsce krążek Silence Family zawiera 10 utworów. Większość z nich była dostępna dotąd jedynie na Litwie. Na płycie pojawia się także kilka premierowych piosenek. Za kompozycje odpowiada głównie Mario Basanov i Vidis. Wydawnictwo jest pierwszą płytą, która ukaże się w serii sygnowanej logo POZIOM 511.