Dzisiaj o 21 w warszawskim klubie Nowa Jerozolima odbędzie się wyjątkowy koncert, będzie to intensywną noc z romantyczną elektroniką i analogowymi dźwiękami… na scenie zobaczymy Baascha oraz Fuka Lata. Informacja o artystach po skoku.

BAASCH czyli Simple, Dark & Romantic. Baasch to talent songwriterski i upodobanie do mrocznych, analogowych brzmień. Cztery synthpopowe utwory, którymi Baasch podzielił się w internecie zaledwie kilka miesięcy temu doczekały się już licznych recenzji, a jeden z nich znalazł się na kompilacji francuskiej wytwórni Glacis Records prezentującej najciekawsze europejskie projekty z szeroko pojętej nowej elektroniki. Baasch już pod koniec sierpnia zagra na festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Koncert w Nowej Jerozolimie to pierwsza okazja do posłuchania go na żywo.

FUKA LATA to duet powstały dwa lata temu w Warszawie. Tworzą go urzędnicy nieistniejących państw policyjnych, dilerzy rozkosznych snów i wspomnień – LeeDVD & dr. Mito Day. Fuka Lata grają techno-ballady, hipnotycznie i transowo łącząc słowiańską melodykę z tkanką techno. Nie słyszeliście jeszcze czegoś brzmiącego równie surowo i lirycznie zarazem. Fuka Lata kochają swoje syntezatory i samplery, dlatego nie korzystają z komputerów i kontrolerów. W 2011 ukazał się album „Other Sides” (ambient eksperymentalny) rok później „Saturn Melancholia” (oniryczne, transowe baśnie).