We wtorek 21 sierpnia w sopockim klubie Versalka ze swoim zespołem wystąpi Ania Szarmach. W cyklu koncertowym Jazz Travel znakomita wokalistka promować będzie materiał z albumu „Inna”, zaśpiewa też piosenki z zapowiadanego na jesień albumu „POZYTYWka”.

ANNA SZARMACH – voc
PIOTR ŻACZEK- bass
ROBERT LUTY- drums
DAMIAN KURASZ – guitar
GRZEGORZ „JABCO” JABŁOŃSKI- keyboard
IRENA KIJEWSKA – backing vocal
KASIA DEREŃ – backing vocal

O KONCERTACH
Ania Szarmach  to wulkan energii, profesjonalizm i emocje. Jest artystką obdarzona nieprzeciętnym talentem. Jej charakterystyczna, niezwykła barwa głosu świetnie pasuje do akustycznych, soulowych klimatów, w których porusza się wokalistka. Jej koncertom towarzyszy niepowtarzalny porywający publiczność rodzaj ekspresji. Artystka uwodzi czarem swojego głosu, emocjami ,oryginalną urodą i sceniczną osobowością. Muzyka o ciepłym brzmieniu oraz doskonałe teksty działają na wyobraźnię. Wszystko to razem wprowadza słuchaczy w magiczny klimat. Ani Szarmach na scenie zawsze towarzyszy znakomity skład muzyków, a każdy koncert to uczta muzyczna.

O ANI
Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka, absolwentka studiów dziennych Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach (sekcja wokalna). Współpracowała m.in. z takimi artystami jak: Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Ewa Bem, Poluzjanci, Sistars, Sokół&Pono, Kayah, Andrzej Piaseczny a także Rafał Olbiński (światowej sławy plakacista).  Jej dotychczasowe albumy „Sharmi” (2006) i „Inna” (2010) były docenione przez krytyków i branżę muzyczną a także nominowane do prestiżowej nagrody muzycznej Fryderyk oraz do Super Jedynek KFPP w Opolu. Wielokrotnie nagradzana przez publiczność na krajowych festiwalach m in. Top Trendy, KFPP Opole.

O PŁYCIE „INNA”
Płyta akustyczna, nagrana w całości „na żywo” przez najlepszych polskich muzyków sceny popowej i jazzowej. Jednym z głównych założeń projektu było stworzenie przestrzeni muzycznej, w której zaprezentowali swój kunszt wszyscy biorący w nim udział. W sumie w nagraniach udział wzięło prawie 30 muzyków – jest to zatem wielkie muzyczne przedsięwzięcie, należące do rzadkości na polskiej scenie.

Album działający na wyobraźnię, zmysłowy i uwodzicielski, a przy tym także wyjątkowo ekspresyjny jest kompilacją utworów, które poruszają głębokie treści zarówno w warstwie muzycznej jak i tekstowej. Jest to autorskie połączenie uczuć, emocji i tekstów spiętych wielką muzyczną klamrą. Wysoce zaawansowana, wręcz audiofilska warstwa brzmieniowa była kluczowym elementem, na który kładziono nacisk przy produkcji tego materiału. Album stylistycznie wszechstronny, wyznaczający również nową muzyczną jakość, nie tylko w karierze Ani, ale również na polskim rynku
muzycznym.

„…Słucham kolejny raz sesji tej młodej artystki i wiem, że barwa jej głosu, jej poczucie czasu, jej ze smakiem dawkowana wirtuozeria stwarzają nową jakość w naszej muzyce popularnej. Ania staje obok najlepszych. Słyszę w niej coś, co cenię sobie ponad wszystko: to kultura, powściągliwość, mistrzostwo warsztatu…”

Marcin Kydryński (fragment recenzji)

O NOWEJ PŁYCIE
Ania Szarmach prezentuje swój nowy album, pełen prawdziwej muzyki tworzonej z miłością i z pasją. Magiczne kompozycje połączone z niebanalną i wyrazistą warstwą tekstową tworzą kolejny autentyczny i oryginalny album, którym Ania wciąga i hipnotyzuje od pierwszych dźwięków. Brzmieniowo i stylistycznie słychać wpływ takich artystów jak John Mayer czy Lenny Kravitz. To muzyka, która zatrzymuje i porusza, przy czym jednocześnie zaraża słuchacza pozytywnym nastrojem i ciepłą energią. Za mastering całego materiału odpowiedzialny jest Richard Dodd, światowej klasy realizator dźwiękowy, który w swoim bogatym dorobku pięciokrotnie realizował albumy nagrodzone Grammy! Oprócz fantastycznego składu towarzyszących Ani od lat muzyków na płycie gościnnie pojawia się wspaniała Anna Maria Jopek i chór Sound’ n Grace.

21.08 (wtorek), godz. 21.00
Jazz Travel: Anna Szarmach – Inna
(Koncert promujący materiał z płyty „Inna”)

VERSALKA Club
81-767 Sopot
ul. Bohaterów Monte Cassino 63 

Mecenasami koncertów Jazz Travel są firmy Ergo Hestia i Energa.

Dodatkowe informacje:
http://www.versalka.pl/
http://www.facebook.com/klubversalka
e-mail: marketing@versalka.pl

Bilety do nabycia w klubie Versalka i na www.bilety.versalka.pl
15 zł (karta klubowa), 20 zł (przedsprzedaż), 30 zł (dzień koncertu)
info/rezerwacje: 602 437 338