W czwartek 2 sierpnia kolejny koncert w ramach V Letniej Akademii Jazzu, którego bohaterem będzie Jan Ptaszyn Wróblewski z towarzyszeniem Big Bandu NDR – orkiestry niemieckiego radia publicznego w Hamburgu.

O godz. 11.00 odbędą się warsztaty muzyków NDR Big Band pt. „Big Band jako konglomerat indywidualności jazzowych cz. 1”. Soliści Big Bandu NDR traktują swoje koncerty, jako okazję do edukacyjnych spotkań z młodymi ludźmi i przekazywania im swojej ogromnej wiedzy muzycznej. Prowadzone przez nich warsztaty to jedyna w swoim rodzaju okazja, by zapoznać się z tajnikami tworzenia orkiestrowego brzmienia w jazzie.

Po warsztatach o godz. 18.30 nastąpi projekcja: „Saksofonisci cz.2” z cyklu „Od raga do rocka z Joe Berendtem” w reżyserii Andrzeja Wasylewskiego.

Program koncertu Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego oraz NDR Big Band „Polish Jam Session” pochodzi z płyty „Jazz from Poland” z 2006 r. Warto dodać, że orkiestra dała swój pierwszy koncert jazzowy w maju 1974 r. w hamburskiej „Fabrik”. Zespół koncertuje na całym świecie, bierze także udział w specjalnych projektach artystycznych, które niekiedy nie mieszczą się w ramach muzyki jazzowej. NDR Big Band sięga również po muzykę polskich jazzmanów.

Na warsztaty i projekcję filmu wstęp wolny.

Koncert biletowany: 20 zł.

V Letnia Akademia Jazzu odbywa się od 5 lipca do 9 sierpnia w Wytwórni w Łodzi przy ul. Łąkowej 29.

Szczegółowy harmonogram imprezy oraz wszelkie dodatkowe informacje są dostępne na: www.wytwornia.pl

inf. jazz forum