Już dzisiaj ostatni lipcowy koncert w ramach „Jazz Nad Wisłą”. Na scenie pojawi się trójka znakomitych, polskich muzyków: DUDA, MASECKI, DUDA – solo piano. Start o godzinie 21:00, wstęp 10 zł.

RADEK DUDA
Rocznik 1979. Muzyk i kompozytor wywodzący się z warszawskiej sceny niezależnej. Członek Stowarzyszenia Kulturalnego Lado. Współtwórca zespołu Frozen Bird oraz takich projektów jak Normal Bias, 3D. Prowadzi także działalność solową: koncerty fortepianowe, elektroniczne live acty, muzyka konkretna, instalacje dźwiękowe, współczesna muzyka kameralna i elektronowa. Używa różnorodnego instrumentarium: fortepian i inne instrumenty klawiszowe, mbira, efekty elektroniczne, harmonijka ustna, melodyka, gitara, kieliszki, głos. Realizuje muzykę do przedstawień teatralnych i różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Współpracuje z wieloma znakomitymi muzykami i artystami z całego świata.

MARCIN MASECKI
Rocznik 82 w Warszawie, polski pianista jazzowy i poważny. Ukończył Berklee College of Music w Bostonie. Grał m.in. w trio z Wojciechem Pulcynem (kontrabas) i Grzegorzem Grzybem (perkusja), w formacjach Alchemik, z którą nagrał trzy płyty, Alchemik, Sfera Szeptow i Drakula w Bukareszcie, oraz Oxen. W 1998 roku nagrał płytę Tribute to Marek & Wacek z Andrzejem Jagodzińskim, a w 2000 roku obaj muzycy wraz z Kwartetem Prima Vista nagrali płytę z muzyką filmową z okresu międzywojennego Gdzie są filmy z tamtych lat. W 2005 wystąpił gościnnie na płycie Czarno widzę zespołu Afro Kolektyw. Współpracował m.in. z takimi artystami jak: Tomasz Stańko, George Garzone, Hal Crook, Dave Samuels, Michał Urbaniak, Wojciech Waglewski, Reni Jusis.

JOANNA DUDA
Panistka, kompozytorka, liderka AuAuA, współliderka projektów Wojtek Mazolewski Quintet, Ö. Jedna z najciekawszych osobowości młodego pokolenia na europejskiej scenie muzycznej. Stypendystka Kulturalnego Miasta Gdańska w 2010 r. Nominowana do nagrody przyznawanej przez TVP Kultura Gwarancje Kultury 2011 w kategorii Debiut Roku za album Muzyka do bólu. Od czterech lat udziela się na scenie muzyki jazzowej i improwizowanej w Polsce i za granicą. Artystka ukończyła Akademię Muzyczną im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu prof. A. Artykiewicza na wydziale instrumentalnym (klasyka); naukę jazzu i improwizacji pobierała u znakomitych pianistów, takich jak Michał Tokaj, Wojciech Niedziela, Matt Mitchell, Andy Milne.