VIII Międzynarodowy Festiwal ‘Jazz w Ruinach’ odbędzie się w dwa sierpniowe weekendy. Pierwsze koncerty odbędą się 3-4 sierpnia, kolejne, 10-11 sierpnia, w Ruinach Teatru Victoria w Gliwicach. Miło nam poinformować, że JazzSoul.pl objął patronat medialny nad całym festiwalem.

Festiwal od samego początku swego istnienia ma za zadanie tworzyć platformę promującą nowe zespoły (i brzmienia) jazzu europejskiego (i nie tylko), a tym samym przedstawiać jak jazz rozwija się w różnych częściach świata, jak młodzi twórcy rozumieją dzisiaj muzykę improwizowaną. I z taką misją chcemy docierać do szerokiego grona widzów i słuchaczy festiwalu w formule najbardziej strawnej, czyli podczas… letniego pikniku.

W festiwalu biorą udział zespoły nowatorskie, tworzące autorską muzykę, prezentujące własne spojrzenie na jazz XXI wieku, ale także sięgające po korzenie tej muzyki i przetwarzające ten cały, przebogaty zasób na własny, niepowtarzalny użytek. Wszystkie grupy biorące udział w festiwalu posiadają już CV bogate w nagrody i wyróżnienia zdobyte na najzacniejszych festiwalach i konkursach w kraju i zagranicą. “Jazz w Ruinach” jest więc jedną z nielicznych okazji by zobaczyć ich zanim pojawią się na okładkach najważniejszych czasopism branżowych, a bilety na ich koncerty będą osiągać niebotyczne ceny.

Program:

3 sierpnia 2012, piątek
godz. 19:00 – PRZEMYSŁAW STRĄCZEK INTERNATIONAL GROUP (Polska/Włochy)
godz. 21:00 – OFF QUARTET (Polska/Dania)

4 sierpnia 2012, sobota
godz. 19:00 – JAZZ CITY CHOIR (Polska)
godz. 21:00 – ANNA GADT QUARTET (Polska)

10 sierpnia 2012, piątek
godz. 19:00 – CHRISTIAN PABST TRIO (Niemcy)
godz. 21:00 – MAX VON MOSCH TRIO (Niemcy)

11 sierpnia 2012, sobota
godz. 19:00 – ARTRANCE (Polska/Słowacja/Węgry)
godz. 21:00 – KRZYSZTOF PACAN ‘FACING THE CHALLENGE’ (Polska)