W sobotę 21 lipca zakończyła się trzecia edycja Białystok Pozytywne Wibracje Festival. Drugiego dnia festiwalu zagrały dwie gwiazdy polskie i dwie zagraniczne.

Początek drugiego dnia Pozytywne Wibracje Festival należał do formacji Eskaubei & Funky Flow. Rewelacyjny hiphopowe dźwięki z odrobiną funk wprawiły białostocką publiczność w doskonały nastrój.

Rewelacyjny koncert zagrała Ania Rusowicz. Laureatka czterech tegorocznych nagród Fryderyk odebrała w Białymstoku Złotą Płytę za album “Mój Big-Bit”, którą wręczył jej Stanisław Trzciński, dyrektor artystyczny festiwalu. Występ, podczas którego artystka zaśpiewała utwory z repertuaru m.in. słynnej mamy, Ady Rusowicz, oraz swojego, pełen był niesamowitej energii, która płynęła ze sceny i szybko rozniosła się wśród publiczności.

Po raz pierwszy w Polsce wystąpił Omar, który wykonał serię ciepłych soulowych utworów. Do jednego z nich – “Kiss It Right”, zaprosił Natalię Przybysz będącą jego wielką fanką, która przyjechała do Białegostoku specjalnie z tej okazji. Hit “Be Thankful” wykonał w duecie z Angie Stone.

Na koniec wieczoru blisko dwugodzinny koncert zagrała wielka gwiazda festiwalu – Angie Stone, która udowodniła białostockiej publiczności, że jest prawdziwą divą czarnej muzyki. Artystka momentalnie zjednała sobie serca tłumnie zgromadzonej publiczności nawiązując z nią bliski kontakt i dzieląc się swoimi przemyśleniami. Przyznała, że bardzo lubi przyjeżdżać do Polski, a tutejsza publiczność zawsze niezwykle ciepło ją wita. Angie Stone przygotowała dla festiwalowiczów kilka niespodzianek. Wspólnie z Omarem wykonała utwór “The Makings of You”. Następnie zaskoczyła słuchaczy długą i niezwykle oryginalną wariacją na temat swojego wielkiego hitu – “Wish I Didn’t Miss You”. Podczas koncertu Amerykanki odbyła się także światowa premiera piosenki z jej nowej płyty – “Do What You Gotta Do”, która ukaże się tej jesieni. Prosto ze sceny artystka pojechała do klubu Metro, gdzie na K MAG afterparty odbyło się jej jam session wspólnie z Omarem.

Nasze relacje pojawią się jeszcze dzisiaj w raz ze zdjęciami!

inf. prasowe/fot. Mateusz Ryman (JazzSoul.pl)