W tym roku na festiwalowiczów czekają nie tylko rewelacyjne koncerty. Organizatorzy rozszerzyli formułę festiwalu o pokazy filmów studentów i absolwentów Szkoły Wajdy oraz Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, pokaz mody Elwiry Horosz oraz dodatkowe atrakcje na dziedzińcu głównym.

Rozbudowana została strefa EKO pod patronatem Fundacji Zielone Płuca Polski – dołączyło do niej Towarzystwo Ochrony Siedlisk „Pro Habitat”. Na dziedzińcu powstanie też organizowana przez Fundację Wspierania Kultury i sztuki Teatr Narwal strefa rozrywki, w której stanie Namiot Metamorfozy z malowaniem twarzy i profesjonalnym makijażem, mini muzeum Lalki Teatralnej oraz odbędą się warsztaty taneczne.

W stolicy Podlasia podczas dwóch gorących festiwalowych wieczorów zagrają gwiazdy muzyki spod znaku Pozytywnych Wibracji: Angie Stone, Omar, Dimitri From Paris, !DelaDap, Ewa Bem, Ania Rusowicz, Eskaubei & Funky Flow oraz Ewa Szlachcic & Way No Way. Tegoroczna trzecia edycja imprezy odbędzie się ponownie na dziedzińcu barokowego Pałacu Branickich w Białymstoku, który w tym roku będzie nie tylko strefą dobrej muzyki, lecz również dobrego kina, tańca, mody oraz jedzenia.

Codziennie od 17.30 na dziedzińcu Pałacu Branickich odbędą się projekcje filmów studentów i absolwentów Szkoły Wajdy oraz Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazane zostaną m.in. filmy „x2”, „Bez wizy” i „Kazimierz Prószyński – geniusz numer 129557” Bartosza Paducha, filmy z cyklu etiud Szkoły Wajdy zatytułowanego „Miłość”, „Dzisiaj w Warszawie, jutro gdzieś w świecie” Grzegorza Brzozowskiego, „Oj Boże, drogi Boże” Julii Popławskiej czy „Kilka mniejszych wygranych” Lesława Dobruckiego oraz filmy Tomasza Jurkiewicza.

Od otwarcia bram o g. 17 na uczestników festiwalu będą czekać lokalne specjały – babka i kiszka ziemniaczana. Dostępna będzie również strefa EKO pod patronatem Fundacji Zielone Płuca Polski, w której oprócz stoiska fundacji pojawi się namiot Towarzystwa Ochrony Siedlisk „Pro Habitat”.

Obok przestrzeni dla ekologii znajdzie się strefa rozrywki organizowana przez Fundację Wspierania Kultury i Sztuki Teatr Narwal. Fundacja przygotowała Namiot Metamorfozy, w którym mali i dorośli będą mogli zmienić swój wizerunek przy pomocy profesjonalnych makijażystek i mini muzeum Lalki Teatralnej, gdzie będzie można obejrzeć kukły i marionetki i dowiedzieć się o ich historii. Odbędą się tu również warsztaty taneczne Magdaleny Balcerzak, właścicielki studia Tańca MaxDanc, współzałożycielki Teatru Tańca Nowy Świat działającego przy Fundacji.

W sobotę między koncertami Ani Rusowicz i Omara odbędzie się pierwszy w historii festiwalu pokaz mody! Elwira Horosz zaprezentuje autorską kolekcję “Różnorodność” inspirowaną identyfikacją wizualną Województwa Podlaskiego stworzoną przez prof. Leona Tarasewicza.

W piątek i w sobotę na parkingu obok Pałacu Branickich stanie krwiobus, gdzie będzie można oddać krew dla białostockiej Stacji Krwiodawstwa. Również podczas dwóch dni festiwalowych wolontariusze fundacji „Pomóż Im” będą kwestować na rzecz białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

To jednak nie koniec aktywności – restauracje Białostockiego Szlaku Kulinarnego zaoferują uczestnikom festiwalu atrakcyjne zniżki. W lokalach Koku Sushi, Lipcowy Ogród, Mistrz i Małgorzata, Orient Express, Sztuka Mięsa, Tanoshi, Tawerna Portowa, Tokaj, Tokyo Sushi, Warszawska 39 i restauracji w hotelu 3 Trio za okazaniem festiwalowego biletu, karnetu lub opaski można otrzymać nawet 20% zniżki! Atrakcyjne zniżki oferują również hotele Gołębiewski, Podlasie i 3 Trio.

PROGRAM

Piątek 20 lipca
Krwiobus (12.30 – 18 parking obok Pałacu Branickich)
Otwarcie bram (godz. 17)
Pokazy filmów ze Szkoły Wajdy i WRiTV UŚ (godz. 17.30)
Ewa Szlachcic & Way No Way (godz. 19.00)
!DelaDap (godz. 20.00)
Ewa Bem – koncert 40-lecia (godz. 21.30)
Dimitri From Paris (godz. 23.00)

Sobota 21 lipca
Krwiobus (12.30 – 18 parking obok Pałacu Branickich)
Otwarcie bram (godz. 17)
Pokazy filmów ze Szkoły Wajdy i WRiTV UŚ (godz. 17.30)
Eskaubei & Funky Flow (godz. 19.00)
Ania Rusowicz (godz. 20.00)
Pokaz mody Eweliny Horosz
Omar (godz. 21.00)
Angie Stone (godz. 23.00)

Białystok Pozytywne Wibracje Festival wspiera Białostocki Szlak Kulinarny, który tworzy ponad 30 różnorodnych restauracji serwujących kuchnię polską, europejską i światową, przesiąkniętą wielokulturowością regionu.

Białystok Pozytywne Wibracje Festival sfinansowano ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.

Bilety oraz karnety na Białystok Pozytywne Wibracje Festival 2012 dostępne są już w sprzedaży ogólnopolskiej – zarówno w punktach sprzedaży, jak i systemach internetowych:

• eBilet (www.ebilet.pl)
• Eventim (www.eventim.pl)
• Ticketpro (www.ticketpro.pl)
• kasy biletowe w salonach Empik w całej Polsce
• ogólnopolska sieć sklepów Media Markt i Saturn

m.in. w następujących kasach biletowych w Białymstoku: EMPiK Rynek, ul. Sienkiewicza 3, Białystok,
• EMPiK Galeria Alfa, ul. Świętojańska 15, Białystok,
• EMPiK Galeria Biała, ul. Czesława Miłosza 2, Białystok,
• EMPiK Hetman, ul. Hetmańska 16, Białystok,
• Media Markt Białystok Galeria Biała, ul. Czesława Miłosza 2, Białystok,

oraz m.in. w następujących kasach biletowych w Warszawie:
• Kasa Sali Kongresowej 22 656 72 99 (www.kongresowa.pl)
• Kasa Eventim (dawniej Kasa ZASP) 22 590 69 15