Już jutro, 11 lipca o godzinie 20:00 w ramach Letniego Festiwalu Jazzowego w Piwnicy Pod Baranami zagra Wojtek Mazolewski Trio w składzie: Marek Pospieszalski – saksofon, Wojtek Mazolewski – kontrabas, Qba Janicki – perkusja. Koncert odbędzie się w krakowskim klubie Alchemia (ul. Estery 5). Wstęp 30 zł, bilety do nabycia przed koncertem.

Trio założone ze współpracownikami z WMQ i Pink Freud to surowa dawka free improvisation w oparciu o wspólne poszukiwania, natchnienia i dyskusje. To nowe pokolenie muzyków, których głównym kierunkiem poszukiwań w tym projekcie jest kolektywna improwizacja i współbrzmienia.

Wojtek Mazolewski to najbardziej chyba dziś ceniony muzyk jazzowy młodego pokolenia. Liczne nagrody i wyróżnienia stale to potwierdzają – przedostatnia płyta kwintetu Mazolewskiego „Smells Like Tape Spirit” otrzymała tegoroczną nagrodę programu III Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego, a najnowszy album drugiego jego zespołu Pink Freud „Horse&Power” zbiera obecnie entuzjastyczne recenzje.

Marek Pospieszalski wychowując się w muzykującej rodzinie miał okazje poznać inne spojrzenie na muzykę od tego, jakie prezentują szkoły, przy okazji już jako dziecko biorąc udział w nagraniach i koncertach. Zafascynowany jest awangardą jazzową i nowymi brzmieniami, co pozwala mu otwierać się na wszelkie gatunki muzyki. Współpracuje bądź współpracował z: Mateo Pospieszalski Project, Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band, Dennisem Gonzalezem, FISZ / EMADE, Peja, Habakuk, 2TM2,3, Armia, Zakopower.

Qba Janicki na co dzień zajmuje się muzyką. Czasem zajmuje się innymi sprawami niż muzyka. Cokolwiek robi, stara się być kreatywnym. Oczywiście z wykluczeniem czasu kiedy nie stara się być kreatywnym. Zawsze tak było. Zazwyczaj to wszystko jest dla niego bardzo interesujące. Czasami oczywiście nie jest ale generalnie jest zadowolony z bycia tutaj i ma nadzieję, że ty czujesz się tak samo.

Współorganizatorem koncertu jest Agencja Muzyczna Małgorzata Michalska Music
www.facebook.com/mmichalskamusic