W czwartek 5 lipca o godz. 19.00 odbędzie się w Warszawie koncert „Bem na Bemowie”, na którym Ewa Bem wystąpi z zespołem Andrzeja Jagodzińskiego.

W programie między innymi piosenki Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Jerzego Dudusia Matuszkiewicza i Jerzego Wasowskiego oraz piosenki Agnieszki Osieckiej w nowych aranżacjach Andrzeja Jagodzińskiego. Występ odbędzie się w ramach w ramach otwartego cyklu otwartych koncertów dla warszawiaków „Osiecka na Bemowie”. Wstęp wolny.

„Pierwsza dama polskiego jazzu” – w przypadku Ewy Bem trudno uciec od mało oryginalnego określenia, jest ono bowiem trafne nie tylko ze względu na umiejętności wokalne, ale i nienaganne maniery estradowe.

Karierę artystyczną rozpoczęła w 1969 roku Grupie Bluesowej „Stodoła”. Jako solistka zadebiutowała w 1970 roku z kwartetem Zbigniewa Seiferta i śpiewała z różnymi zespołami. W 1972 roku zdobyła I nagrodę na konkursie wokalistów jazzowych w Lublinie. Jest obok Aleksandra Bema i Andrzeja Ibka współtwórczynią zespołu Bemibek. Ta, nietypowa w muzyce polskiej formacja – czująca się równie dobrze w jazzie i muzyce pop – śpiewała na festiwalu Jazz Jamboree ’71, dokonała licznych nagrań dla Polskiego Radia, koncertowała w kraju i zagranicą, zdobyła wiele nagród i wyróżnień na prestiżowych konkursach i festiwalach. Po zmianach personalnych, grupa zmieniła nazwę na Bemibem. Zmieniła się także stylistyka zespołu, zmierzająca teraz coraz wyraźniej wokalistyką Ewy Bem do jazzu. Andrzejowi Jagodzińskiemu, wybitnemu pianiście i aranżerowi, wokalistka jest wierna od lat i to z jego zespołem wystąpi w bemowskim amfiteatrze.

Dojazd do Amfiteatru:
http://www.bemowo.waw.pl/kultura_i_art_bem/amfiteatr/w_najblizszym_czasie

Organizator koncertu: Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej oraz Urząd Dzielnicy Bemowo.