W każdy czwartek od 12 lipca zapraszamy na autorski cykl koncertów na letniej scenie Skweru. Wspólnym mianownikiem muzycznych spotkań jest prezentacja interesujących, różnych stylistycznie Artystów, od indie rocka, electro jazzu przez awangardę, a kończąc na muzyce filmowej. Czwartki – od 12.07 do 30.08 – Scena Letnia, zawsze o godzinie 20:00, wstęp wolny.

12.07 – Fortuna / Lemańczyk / Hornby
Artyści wykonują kompozycje swojego autorstwa. Ich muzyka, energetyczna, przejrzysta i nieposkromiona, daje słuchaczowi satysfakcję z uczestniczenia w niezwykłym wydarzeniu i doświadczeniu pokazującym siłę, moc i powab muzyki.
Dodatkowo – 12.07 – koncert West Virginia Wind Band, godz.17.00.
www.maciejfortuna.plwww.piotrlemanczyk.com

19.07 – Klezmafour
Zespół tworzony pomiędzy Lublinem, Białymstokiem i Warszawą i właśnie z klezmerskiej tradycji tych regionów czerpie swe inspiracje. Podchodzi do niej jednak w sposób zupełnie nowatorski, z punk rockową energią i bałkańskim szaleństwem. Laureaci Internationaal Joods Muziek Festival 2010 w Amsterdamie. Wygrana zaowocowała świetnie przyjętą trasą po USA i Kanadzie. Finaliści programu POLSAT: Must Be the Music.
www.klezmafour.pl

26.07 – Pilichowski Band
TT-Electro to nowy projekt mistrza basu, w którym nawiązuje do aktualnych trendów współczesnej muzyki electro. We współpracy z Tomaszem Świerkiem, artysta stworzył nowoczesne aranżacje swoich utworów. Premiera projektu miała miejsce w Mannheim, podczas największego festiwalu basowego „Feel the Bass” – gdzie Wojtek został zaproszony jako główna gwiazda. Jest także uznanym wykładowcą gitary basowej, prowadzącym najbardziej prestiżowe warsztaty w Polsce.
www.pilichowski.pl

2.08 – Ola Bieńkowska
Obdarzona ciepłym, charyzmatycznym głosem wokalistka Ola Bieńkowska prezentuje materiał utrzymany w klimacie nowoczesnego, melodyjnego pop-jazzu. Jest pierwszą Polką, która ukończyła Liverpool Institute for Performing Arts Paula McCartneya. Artystce podczas koncertu towarzyszyć będą wybitni muzycy: Krzysztof Herdzin, Robert Kubiszyn, Robert Luty oraz Jacek Królik. Zapraszamy na koncert pełen niepowtarzalnych emocji i artystycznych uniesień na najwyższym poziomie, a przede wszystkim muzyki wykonywanej z wielką miłością i niebywałym kunsztem.
www.olabienkowska.com

9.08 – Atom String Quartet
Jest jednym z nielicznych na świecie i pierwszym w Polsce kwartetem smyczkowym grającym jazz. Zespół wykonuje głównie własne kompozycje, które dzięki zastosowaniu tak nietypowej dla muzyki jazzowej obsady wykonawczej, brzmią bardzo nowocześnie i oryginalnie. Stypendyści programu „Młoda Polska”; laureaci Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej oraz Nagrody Fryderyk 2012 w kategorii Najlepszy Jazzowy Debiut Fonograficzny Roku.
www.atomstringquartet.com

16.08 – CzessBand
Kapela akustyczna, grająca muzykę z różnych stron świata: „gramy wszystko, co ma porządną melodię. Celem nie jest muzyczna Cepelia, bo żyjemy tu i teraz, mamy Internet, komórki, empetrójki i nieograniczony dostęp do muzyki świata. Dlatego bez skrępowania czerpiemy z wszelakich gatunków muzycznych…” Wspólnym zamiłowaniem członków zespołu są instrumenty akustyczne i możliwość muzykowania w dowolnym miejscu bez prądu, kabli. Finaliści programu POLSAT: Must Be the Music.
www.myspace.com/czessband

23.08 – Summer Night Movie Project
Autorski projekt oboistki Kamy Grott. Artystka zaprosiła do współpracy fotografkę Barbarę Czartoryską, której wizualizacje wyświetlane będą podczas koncertu. Usłyszymy kompozycje muzyki filmowej i serialowej zarówno polskich jak i zagranicznych autorów. Od 2006 roku związana wyłącznym kontraktem z Universal Music Polska której nakładem ukazały się dwa solowe albumy „Baroque Oboe Concertos” oraz „Romance. French Music for Oboe and Piano”.
www.myspace.com/kamagrott

30.08 – Kari Amirian
Wszechstronnie uzdolniona kompozytorka, wokalistka i producentka, znana m. in. ze współpracy z Royksopp. Wraz ze swoim zespołem, złożonym z młodych multiinstrumentalistów, stworzyła nowe, oryginalne brzmienie, jakość i energię, których jeszcze u nas nie było. Podczas koncertu Artystka zaprezentuje utwory z debiutanckiej płyty „Daddy Says I’m Special” w nowych opracowaniach.
www.kariamirian.com