Już wkrótce kolejna edycja Urbanator Days – warsztatów Michała Urbaniaka i Urbanatora skierowanych dla młodych, utalentowanych muzycznie ludzi, którzy chcą spróbować swoich sił na scenie z najlepszymi muzykami z całego świata!

Zapraszamy wszystkich, którzy kochają grać i chcą wykonywać muzykę rytmiczną niezależnie od stylu i gatunku. Urbanator Days to miejsce dla amatorów, studentów, uczniów szkół muzycznych, a także wszystkich utalentowanych ludzi, niezależnie od wykształcenia i stopnia zaawansowania muzycznego, którzy chcą grać, śpiewać lub rapować.

Jeśli chcecie dowiedzieć się co naprawdę jest ważne w muzyce rytmicznej i spróbować swoich sił na scenie z najlepszymi aktualnie muzykami – zapisujecie się!

Spotkania poprowadzą muzycy z kręgu Urbanatora, słynnego, międzynarodowego przedsięwzięcia Michała Urbaniaka, w którego skład wchodzą gwiazdorskie indywidualności muzyczne, m.in. Femi Temowo, Otto Williams, Troy Miller, Al Mac Dowell, Helmut Kegerer, Wojtek Karolak czy Marcin Pospieszalski. Urbanator Days to innowacyjne wydarzenie edukacyjne unikalne na skalę światową przekazujące możliwości i wiedzę, których nie daje żaden kurs, uczelnia lub szkoła!

Tegoroczne Urbanator Days odbędą się w pięciu miejscach w Polsce. Warsztatom stacjonarnym towarzyszyć będzie platforma internetowa dzięki której uczestnicy będą ze sobą w stałym kontakcie, a także zyskają dostęp do materiałów szkoleniowych.

Urbanator Days to wspólne granie, improwizowanie (jam session), swobodna wymiana pomysłów i wiedzy w niepowtarzalnej atmosferze, z niesamowitą twórczą energią!

Dzień pierwszy (UrbDayz)
Ćwiczenia przygotowane tego dnia pozwolą uczestnikom doświadczyć specjalnego rodzaju skupienia i specyficznej percepcji w przestrzeni estradowo-muzycznej. Muzycy zaprezentują różne style muzyczne i techniki wykonawcze. Artyści będą prezentowali uczestnikom możliwości wykonania danego materiału muzycznego w różnych stylach – od jazzu nowoorleańskiego, soulu, rapu, fusion, bluesa aż po hip-hop. Zwrócą szczególną uwagę na prawidłową realizację różnych rytmów i charakterystycznych zwrotów harmonicznych i melodyczno-rytmicznych, a także podzielą się wiedzą na temat różnych stylów muzyki niesymfonicznej.

Dzień drugi (UrbJamz)
Drugiego dnia uczestnicy będą mogli w pełni wykorzystać w praktyce wiedzę, którą przyswoili poprzedniego dnia i popisać się swoimi umiejętnościami na wspólnym jam session. Wraz z artystami Urbanatora będą obecni na próbach i wspólnie będą przygotowywać się do wieczornego koncertu i jam session, na którym zagrają razem z gwiazdami Urbanatora.

Najzdolniejsi uczestnicy warsztatów otrzymają nagrody finansowe. Niewykluczone, że zostaną również zaproszeni do realizacji projektów z Michałem Urbaniakiem.

Klub Wytwórnia, ul Łąkowa 29, wjazd od Al. Mickiewicza
2 lipca – warsztaty i spotkanie od g. 17.00 (wstęp wolny)
3 lipca – koncert/jam session od g. 17.00

Projekt Urbanator Days jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.