W sieci pojawiło się kolejne wideo z wydanego niedawno koncertowego albumu „Mikromusic w eterze”. Tym razem formacja Mikromusic z wokalistką Natalią Grosiak prezentują swoje utwory wykonane z udziałem gościa – portugalskiego muzyka Joao Teixeira de Sousa. Zapraszamy na polsko-portugalskie subtelne, muzyczne doznania.

Historia znajomości, przyjaźni i artystycznej współpracy Natalii Grosiak – wokalistki zespołu Mikromusic i Joao Teixeira de Sousa jest dość banalna. Muzycy poznali się bowiem w szkole językowej, gdzie Joao był nauczycielem Natalii. W 2009 roku Natalia zaprosiła Joao do gościnnego udziału w nagraniu trzeciej płyty Mikromusic pod tytułem „Sova”.

– Do piosenki „Por fim” tekst napisał Joao, natomiast ja skomponowałam muzykę. Od tamtej pory nasze ścieżki stale się przecinają, m.in. krótko po premierze albumu „Sova” gościnnie wystąpiliśmy na czwartej płycie Andrzeja Smolika – opowiada Natalia.

Ich polsko-portugalska współpraca trwa nadal. Joao zapraszany jest do śpiewania piosenki „Pro Fim” na ważniejszych koncertach Mikromusic, Natalia zaś wspiera Joao na koncertach z muzyką fado w autorskim projekcie Joao „Fado Polaco”.

Jeden ze wspólnych występów Natalii i Joao został zarejestrowany podczas koncertu Mikromusic w maju 2011 roku we wrocławskim klubie Eter. Materiał ten został wydany w postaci koncertowego dwupłytowego albumu (DVD i CD) po tytułem „Mikromusic w eterze”. Fragment nagrania można zobaczyć poniżej:

inf. prasowe/fot. Bartek Sadowski