VIII Międzynarodowy Festiwal 'Jazz w Ruinach’ odbędzie się w dwa sierpniowe weekendy. Pierwsze koncerty odbędą się 3-4 sierpnia, kolejne, 10-11 sierpnia, w Ruinach Teatru Victoria w Gliwicach.

Festiwal od samego początku swego istnienia ma za zadanie tworzyć platformę promującą nowe zespoły (i brzmienia) jazzu europejskiego (i nie tylko), a tym samym przedstawiać jak jazz rozwija się w różnych częściach świata, jak młodzi twórcy rozumieją dzisiaj muzykę improwizowaną. I z taką misją chcemy docierać do szerokiego grona widzów i słuchaczy festiwalu w formule najbardziej strawnej, czyli podczas… letniego pikniku.

W festiwalu biorą udział zespoły nowatorskie, tworzące autorską muzykę, prezentujące własne spojrzenie na jazz XXI wieku, ale także sięgające po korzenie tej muzyki i przetwarzające ten cały, przebogaty zasób na własny, niepowtarzalny użytek. Wszystkie grupy biorące udział w festiwalu posiadają już CV bogate w nagrody i wyróżnienia zdobyte na najzacniejszych festiwalach i konkursach w kraju i zagranicą. „Jazz w Ruinach” jest więc jedną z nielicznych okazji by zobaczyć ich zanim pojawią się na okładkach najważniejszych czasopism branżowych, a bilety na ich koncerty będą osiągać niebotyczne ceny.

Program:

3 sierpnia 2012, piątek
godz. 19:00 – PRZEMYSŁAW STRĄCZEK INTERNATIONAL GROUP (Polska/Włochy)
godz. 21:00 – OFF QUARTET (Polska/Dania)

4 sierpnia 2012, sobota
godz. 19:00 – JAZZ CITY CHOIR (Polska)
godz. 21:00 – ANNA GADT QUARTET (Polska)

10 sierpnia 2012, piątek
godz. 19:00 – CHRISTIAN PABST TRIO (Niemcy)
godz. 21:00 – MAX VON MOSCH TRIO (Niemcy)

11 sierpnia 2012, sobota
godz. 19:00 – ARTRANCE (Polska/Słowacja/Węgry)
godz. 21:00 – KRZYSZTOF PACAN 'FACING THE CHALLENGE’ (Polska)

Miło nam poinformować, że JazzSoul.pl objął patronat medialny nad całym festiwalem.