Nowicjuszka na rynku muzycznym, która kilka miesięcy temu zawojowała listy przebojów jest gotowa do wydania swojej debiutanckiej płyty. Po trzech latach przygotowań i nagrań w studiu wydanie płyty zostało zaplanowane na wrzesień tego roku, a nie jak wcześniej mówiono w bieżące wakacje.

Album będzie nosił tytuł ‘Ora’, jak sama artystka wspomniała w ostatnim wywiadzie dla radia Wild 94.9 – nazwa wydawnictwa to nie tylko jej nazwisko, ale także ‘czas’ w języku albańskim (Rita pochodzi z Kosowa, gdzie językiem urzędowym jest albański).  Prace nad albumem trwały ponad 3 lata, więc tytuł jest w pełni zrozumiały.

Aktualnie, artystka koncertuje, jako suport przed Coldplay po całej Europie. Na początku była przerażona, bo została ‘rzucona na głęboką wodę’, ponieważ nie zaczynała od kameralnych koncertów dla mniejszej publiczności tylko od razu musiała występować przed dziesiątkami tysięcy ludzi.

Na pierwszej płycie piosenkarki znajdą się takie utwory jak: R.I.P.,” “How We Do (Party),” “Roc the Life,” “Shine Ya Light,” oraz jak opisują ten utwór producenci ‘powolny, wrażliwy, emocjonalny’ – „Unfair”.