Młodzi muzycy, uczniowie szkół muzycznych lub Akademii Muzycznej, mają szansę wystąpić na scenie Enter Music Festival w specjalnym składzie tworzonym przez dyrektora imprezy – Leszka Możdżera!

W zeszłym roku Leszek Możdżer prowadził warsztaty muzyczne z młodzieżą, a w czasie tej edycji Enter Music Festival na formułę warsztatową ma zupełnie inny pomysł.

– Doszedłem do wniosku, że najcenniejszym spotkaniem z młodzieżą byłoby przygotowanie wspólnego repertuaru – opowiada Leszek Możdżer. – Dopiero, gdy się wchodzi na ten poligon, jakim jest wspólne przygotowanie koncertu, można się w pełni wymienić doświadczeniami, podzielić odpowiedzialnością i dostąpić pewnego rodzaju zjednoczenia, które powoduje, że wymieniamy się tymi wartościami.

Dlatego w tym roku warsztaty z młodzieżą będą polegały na przygotowaniu wspólnego repertuaru. Młodzi muzycy, razem z Leszkiem Możdżerem, przygotują kilka utworów nagranych przez pianistę w latach 90. na płycie „Talk To Jesus”.

W związku z tym na udział w warsztatach mają szansę młode osoby potrafiące grać na określonych instrumentach.

– Poszukujemy dwóch saksofonistów, jednego trębacza, perkusisty i basisty – wylicza Leszek Możdżer.

Muzycy, razem z Leszkiem Możdżerem, który zagra w tym zespole na fortepianie, przygotują krótki występ, z którym pokażą się na finał Enter Music Festival.

– Wtedy ta młodzież będzie miała dobre zdjęcia, w pięknych światłach, będą mieli doświadczenie z dużą sceną, co jest na początkowym etapie kariery trudne do zdobycia – opowiada Leszek Możdżer. – Stanięcie na dużej estradzie, twarzą w twarz z publicznością, może spowodować, że ta młodzież uodporni się na ten rodzaj chemii, który wydziela się w organizmie na estradzie.

Co trzeba zrobić, żeby wystąpić razem z Leszkiem Możdżerem jako Enter Music Sextet?

– Prosimy o przesłanie plików mp3 z własnym wykonaniem dowolnego utworu jazzowego, koniecznie z improwizowaną solówką, na adres pr@enterfestival.pl , do 29 maja – mówi Agata Kołacz, rzeczniczka festiwalu. – W tytule maila należy zaznaczyć swój instrument: trąbka, saksofon tenorowy, bas, perkusja; a do zgłoszenia dołączyć krótką notę biograficzną.

Lista wybranych osób ogłoszona zostanie 2 czerwca, a zakwalifikowani warsztatowicze otrzymają na weekend nuty do przygotowania przed poniedziałkowym spotkaniem z Leszkiem Możdżerem.

inf. mmpoznan.pl