Dla uczczenia niedawnego wprowadzenia do Rock And Roll Hall Of Fame, grupa Red Hot Chili Peppers postanowiła wydać specjalną, wyłącznie cyfrową EP-kę, na której można usłyszeć covery sześciu klasycznych rockowych piosenek. Płyta dostępna jest w sprzedaży od 22 maja 2012.

Zespół z Kalifornii 14 kwietnia 2012 dołączył do grona wybitnych wykonawców, którzy znaleźli się w Rock And Roll Hall Of Fame. Wprowadzenia dokonał słynny komik Chris Rock. Wcześniej wprowadzono między innymi The Ramones, Iggy’ego And The Stooges, Neila Younga, The Beach Boys, Davida Bowiego i grupę Dion And The Belmonts, którzy dla kwartetu stanowili wielką inspirację. Właśnie kompozycje tych artystów w interpretacji Red Hot Chili Peppers, znajdą się na EP-ce zatytułowanej „Rock & Roll Hall of Fame Covers”. Pięć z sześciu piosenek z EP-ki nie było wcześniej dostępnych w formie cyfrowej. „A Teenager In Love” Dion And The Belmonts wcześniej ukazała się na maxi-singlu, „Havana Affair” The Ramones wydano na siedmiocalowym singlu i zamieszczono również na kompilacji w hołdzie legendzie punk rocka – „We’re A Happy Family: A Tribute To The Ramones”. Z kolei „Search & Destroy” Iggy’ego And The Stooges pojawiło się na dawno już nieosiągalnym maxi-CD, „I Get Around” Beach Boys RHCP wykonali w 2005 roku podczas wprowadzenia Briana Wilsona do panteonu zasłużonych fundacji MusiCares, zaś „Suffragette City” Davida Bowiego można było usłyszeć na stronie B singla „Aeroplane”. Piosenka Neila Younga „Everybody Knows This Is Nowhere” została przez Papryczki nagrana podczas jednego z koncertów z trasy promującej ostatni album Kalifornijczyków – „I’m With You”.

EP-ka to nie tylko hołd Red Hot Chili Peppers dla artystów, którzy mieli na nich wielki wpływ, lecz również prezent dla wiernych fanów zespołu na całym świecie, wspierających Amerykanów przez blisko 30 lat wspaniałej kariery. Wydawnictwo można zamówić także przez oficjalną stronę RHCP.

Warto przypomnieć, że 27 lipca 2012 Red Hot Chili Peppers po raz drugi wystąpią w Polsce. Koncert Amerykanów odbędzie się na warszawskim lotnisku Bemowo. RHCP będą główną gwiazdą Impact Festu.

„Rock & Roll Hall of Fame Covers”:
1. „A Teenager In Love” (Dion And The Belmonts)
2. „Havana Affair” (Ramones)
3. „Search & Destroy” (Iggy And The Stooges)
4. „Everybody Knows This Is Nowhere” (Neil Young) [live]
5. „I Get Around” (The Beach Boys) [live]
6. „Suffragette City” (David Bowie) [live]

Okładka:

inf./fot. prasowe