Adrian Thaws znany jako Tricky oraz Ebony Bones będą głównymi gwiazdami tegorocznego koncertu Cudawianków. Artysta kojarzony z grupą Massive Attack oraz brytyjska wokalistka łącząca w swojej twórczości jazz, elektronikę oraz muzykę afrykańską wystąpią na plaży miejskiej w Gdyni już 30 czerwca.

Tricky niewątpliwie przyczynił się do komercyjnego sukcesu trip hopu, który m.in. dzięki jego działalności w latach 90. wydostał się z bristolskich klubów i trafił do szerszego grona słuchaczy. Spokojny wokal w połączeniu z subtelną elektroniką stały się rozpoznawczym znakiem artysty. Po nagraniu dwóch płyt z grupą Massive Attack Tricky postanowił rozpocząć solową karierę. Ostatnia płyta w jego dorobku – “Mixed Race” – pochodzi z września 2010 roku.

Ebony Thomas, znana publiczności jako Ebony Bones piosenkarka i producentka muzyki elektronicznej. Wkroczyła w świat muzyki zaledwie w wieku 12 lat jednak dopiero jej album „Bone Of My Bones” pochodzący z 2009 roku stał się przełomem. Na albumie artystka udowadnia że świetnie sobie radzi z grą na gitarze, organach czy perkusji. Obecnie Brytyjka pracuje nad kolejnym wydawnictwem zatytułowanym „Blood Is The New Black”

W Gdyni zobaczymy także zespoły Sofa oraz Fisz Emade, który przyjedzie w pełnym składzie koncertowym z Dj-em Epromem.

Przypominamy, że wydarzenie „LATO ZACZYNA SIĘ W GDYNI: Cudawianki” inauguruje sezon letni w Gdyni. Cudawianki to unikatowa na skalę ogólnopolską propozycja spędzenia Nocy Świętojańskiej. Miasto Gdynia, organizator imprezy, zadba o różnorodny i unikatowy program: na widzów czekają koncerty gwiazd zagranicznych i polskich oraz szereg artystycznych działań w przestrzeni miejskiej aktywizujących szerokie grono odbiorców.

W programie także: bogata sekcja warsztatowa – Aleja Cudów, Akcja Wianki, mobilne Alternatywne Zwiedzanie Miasta, Akcja Bulwar Sztuki, Ekostrefa | Strefa Relaksu, Kids Corner, a także działania street dancowe – Cudafunky! Zapraszamy do bieżącego śledzenia programu i informacji o Cudawiankach na oficjalnej stronie: www.cudawianki.eu oraz www.gdyniakulturalna.pl.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

inf. prasowe / fot. AFP