RadioJAZZ.FM i Dzielnica Mokotów zapraszają na drugą odsłonę MOKOTÓW JAZZ FEST. 27 maja 2012 r odbędzie się koncert Jarosław Śmietana Trio.

Termin: 27.05.2012r, godz. 16:00

Miejsce: Warszawa – Skwer Małkowskich (okolice ul. Puławskiej i ul. Odyńca) / Koncert plenerowy – wstęp wolny

Jarosław Śmietana Trio wystąpi w składzie:
Jarosław Śmietana – gitara
Wojciech Karolak – organy Hammonda
Adam Czerwiński – perkusja

Informacje o formacji i muzykach:
Formacja występuje pod różnymi nazwami – czasem jako Jarek Śmietana Trio, czasem jako Wojciech Karolak Trio, a czasem jako Karolak/Śmietana Band – co jednak z punktu widzenia słuchaczy niewiele zmienia. Tego dowodzi wydana w ubiegłym roku płyta zatytułowana I Love the Blues firmowana przez Jarek Śmietana & Wojtek Karolak Band.

Jarosław Śmietana – gitara. Współzałożyciel i lider legendarnej polskiej grupy Extra Ball (1975-1981), a także takich formacji jak: Sounds, Symphonic Orchestra i Polish Jazz Stars. Współpracował ze Zbigniewem Namysłowskim w Namysłowski-Śmietana Quartet. Grał z wieloma wybitnymi muzykami, jak m.in.: Art Farmer, Freddie Hubbard, Eddie Henderson, Joe Zawinul, Gary Bartz, Carter Jefferson, Vince Mendoza, John Abercrombie, Idris Muhammad, Mike Stern, Zbigniew Seifert, David Gilmore, Dave Friedman. W 1998 r. uhonorowany nagrodą Fryderyka za album za album Songs and Other Ballads.

Wojciech Karolak – organy Hammonda. Karierę rozpoczął w 1958 roku w zespole Jazz Believers jako saksofonista. Później grał w The Wreckers Andrzeja Trzaskowskiego (saksofon), w zespole Andrzeja Kurylewicza, Swingtecie Jerzego Matuszkiewicza (fortepian). W 1962 r. wraz z Andrzejem Dąbrowskim założył The Karolak Trio i wydał pierwszą autorską płytę. Współpracował z Ptaszynem Wróblewskim w zespołach Polish Jazz Quartet i Mainstream (już jako hammondzista). W latach 80. wraz z Tomaszem Szukalskim (saksofon) i Czesławem Bartkowskim (perkusja) tworzył formację Time Killers – wydana w 1984 r. płyta zatytułowana Time Killers uchodzi za najlepszą płytę jazzową dekady. W latach 90. współpracował z Jarosławem Śmietaną, z którym nagrał trzy albumy. Ponadto gra z Piotrem Baronem, Zbigniewem Lewandowskim, w Guitar Workshop Leszka Cichońskiego. Uczestniczył w nagraniu płyty Obywatel GC Grzegorza Ciechowskiego (1988). Komponuje muzykę filmową (Konopielka w reżyserii Witolda Leszczyńskiego) i do tekstów żony, Marii Czubaszek.

Adam Czerwiński – perkusja. Karierę rozpoczął w 1986 w zespole Janusza Muniaka. Później współpracował z zespołami D-BOX, Young Power, New Presentation, a także Janem Ptaszynem Wróblewskim i Zbigniewem Namysłowskim. W 1993 r. rozpoczął współpracę z Jarosławem Śmietaną, z którym nagrał płyt, miedzy innymi: Phone Consultations, Outumn Suite czy Polish Standards, a także ostatnią I Love the Blues. Współpracował również z Lee Konitzem, Eddiem Hendersonem, Larrym Koonzem,                   a ostatnio z Nigelem Kennedym. Jest pomysłodawcą i współtwórcą festiwalu Jazz w Lesie, który od 1995 r. organizowany jest w Sulęczynie.

W ramach Mokotów Jazz Fest odbędą się także:
–   30 sierpnia 2012 r. –  Krzysztof Herdzin Trio
–   24 października 2012 r. – Jaskułke & Wyleżoł DuoDram

Festiwal zainaugurował koncert Artur Dutkiewicz Trio 30 kwietnia 2012r. Koncert odbył się z okazji Światowego Dnia Jazzu ustanowionego przez Unesco.

Strona internetowa MOKOTÓW JAZZ FEST: www.mokotowjazzfest.pl.