14 maja to ważny dzień dla fanów Aleksandry Kwaśniewskiej! Tego dnia odbędzie się premiera nowej płyty – ALEKSANDRA & THE BELGIAN SWEETS „THE SKY IS ON FIRE”. Wydawnictwo objęte zostało Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Dolnośląskiego

Za mastering albumu “The Sky is on Fire” odpowiedzialny jest Pieter De Wagter, który dokonał masteringu płyty Agnes Obel „Philharmonics”

Dochód z każdej sprzedanej płyty dzielony będzie z Fundacją „Mam Marzenie”, która spełnia marzenia nieuleczalnie chorych dzieci.

Album jest już dostępny w przedsprzedaży w sieci Empik.

W dniu premiery płyty – 14 Maja o 21:00 Aleksandra będzie gościem Piotra Bielawskiego w audycji „Jazzy Monday”, gdzie opowie o swojej nowej płycie. Zapraszamy do słuchania audycji online na: http://www.radiolodz.pl

Koncert premierowy płyty odbędzie się 23 maja 2012 o 19:30 w “Spice of Life” w Londynie.

Aleksandra z zespołem The Belgian Sweets wydała swój debiutancki album “Island Girl” w 2008 roku. Od tego czasu zespół zagrał z sukcesem kilkanaście prestiżowych koncertów w salach Europy: Ronnie Scott’s Bar, National Theatre, Barbican Centre, London Jazz Festival w Londynie czy też The Music Village i Parlament Europejski w Brukseli. Krążek ‘Island Girl” zdobył znakomite recenzje w Europie i w Polsce, a zespół oprócz koncertów dla międzynarodowej publiczności pracował intensywnie nad swoją drugą płytą.

Sesje nagraniowe “The Sky is on Fire” odbyły się w sierpniu 2009 i 2010 roku. Płyta dedykowana będzie poetce Halinie Poświatowskiej – na krążku znalazło sie aż 6 wierszy tej znakomitej polskiej poetki. Na płycie znajdzie sie w sumie 10 premierowych utworów.

Aleksandra na temat nowego albumu:

“Na płycie zatytułowanej „The Sky is on Fire” znajduje się dziesięć utworów, w tym sześć z tekstami wierszy Haliny Poswiatowskiej. Z jej twórczosci wybrałam wiersze, które są ilustratywne, mają muzyczny rytm, do których mogłam napisać melodie. Siadałam wieczorem do małego keyboardu i otwierałam antologię Poswiatowskiej, muzyka do wybranych wierszy powstawała naturalnie. Te piosenki właściwie same się pisały. Oprócz wierszy Poswiatowskiej wybrałam piękne polskie tango z lat 30.”

“Płyta “The Sky is on Fire” powstawała 3 lata – ponieważ proces jej dojrzewania trwał tak długo, jest to płyta którą nosimy głęboko w sercu. Z przyjemnością dzielimy się z Państwem naszym najnowszym albumem. Pozdrawiamy.” Aleksandra & The Belgian Sweets.

Okładka albumu: