Zespół Loco Star powraca z długo wyczekiwaną, nową płytą! Premiera po wakacjach, ale już 12 maja w warszawskiej Herezji będzie można usłyszeć część materiału z nadchodzącego krążka. Po koncercie za deckami stanie Envee, czołowy polski producent, którego sety dj-skie to niepowtarzalny miks stylów i gatunków muzycznych.

Loco Star to gwiazda rodzimego alternatywnego popu, nieodbiegająca niczym od zagranicznych artystów gatunku. To klubowo – chilloutowe brzmienia, łączące różne rodzaje muzyki elektronicznej i żywych instrumentów oraz zmysłowego, pięknego wokalu. Muzyka zespołu to przede wszystkim nowatorskie podejście do formuły piosenki – na albumach zespołu nie brakuje pięknych, chwytliwych melodii, ale są także odważne, instrumentalne improwizacje. Klimat jaki tworzą muzycy Loco Star jest w jednolity, ciepły i radosny, z lekkością skaczący po skali nastrojów… Różnorodność tej muzyki nie pozwala słuchaczowi się nudzić. Nadaje się do klubu, a jednocześnie zachowuje formę piosenki.

http://www.myspace.com/locostarmusic

W skład formacji wchodzą osoby od lat związane z alternatywną sceną muzyczną. Liderem, głównym kompozytorem i producentem jest Tomek Ziętek (trąbka, syntezatory, samplery), znany z grupy Pink Freud. Ciepły, zadziorny i niezwykle emocjonalny głos należy do bardzo utalentowanej wokalistki – Marsiji (Novika, Smolik, Fox, ex Silver Rocket), dźwięki basu serwuje Pat (Homosapiens, Marysia Peszek, ex Silver Rocket), a na perkusji gra Kuba Staruszkiewicz (ex Pink Freud, Tymon Tymanski Yass Ensamble, Jazz Out, Maria Peszek).

Po bardzo dobrej debiutanckiej płycie pt. „Loco Star” zespół wzięła pod swoje skrzydła wytwórnia „Kayax”, gdzie w 2008 roku wydany został drugi album – „Herbs“. W muzycznym podsumowaniu tygodnika „Przekrój”, a także wielu muzycznych portali, album ten znalazł się wśród 10 najlepszych płyt roku 2008.

Po Loco Star wystąpi inny artysta z labelu Kayah – Envee. Jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich producentów, dj, muzyk i kompozytor, ma na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak Koop, Novika, Natu, Sistars, Maria Peszek, Fisz, Smolik czy Tomasz Stańko. Współtwórca uznanego w kraju i za granicą kolektywu dj`skiego i grupy producenckiej Niewinni Czarodzieje (Innocent Sorcerers).

Envee to niezwykle barwna osobowość polskiej sceny klubowej. Od lat czaruje wysmakowanymi, eklektycznymi setami spod znaku HQ, dalekimi od komercyjnych brzmień. Muzyka afrykańska, brazylijska, tradycje kubańskie i portorykańskie aż do nowojorskiego disco i hip–hopu to rytmy wpisujące się w jego wizytówkę. Gwiazda wielu festiwali muzycznych w kraju i za granicą: Heineken Open`er, Tauron Nowa Muzyka, Malta Festival, Boogie Brain, Pohoda, Brave, Summer of Music, Selector i Creamfields, a także Sacrum Profanum w Krakowie.

http://soundcloud.com/envee

Start: 21:00
Wstęp: 20 zł przedsprzedaż, 25zł w dniu koncertu

HEREZJA Restaurant Gallery Club
ul. Chłodna 35/37
Tel.22 620 10 62