Niezwykle klimatyczny wieczór polskich kompozycji, wypełniony subtelnymi dźwiękami i ekspresyjnym głosem. Uraczymy Państwa zmysłowym swingiem, łagodną bossanovą, a także szczyptą latynoskich żywiołów doprawionych funkowym rytmem, a wszystko to dopełnione słowem największych polskich tekściarzy.

Zaprezentujemy między innymi utwory Jerzego Wasowskiego i Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Krzysztofa Komedy z tekstami Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory i Wojciecha Młynarskiego. Łącznie usłyszą Państwo niemal półtorej godziny pełnych emocji dźwięków w wykonaniu wokalistki – Magdaleny Kujawskiej, akompaniował będzie Piotr Wrombel. To wszystko już jutro, 5 maja o godz. 20:30 w Klubie Rampa, bilety w cenie 30 zł.

Magdalena Kujawska – wokalistka jazzowo-soulowa, kompozytor i autorka tekstów. Jest dwukrotną laureatką Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Ponadto zdobyła I miejsce na Festiwalu Wokalistów Jazzowych „Sing, Jazz, Blues” w Łomży oraz Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu. Jest również laureatką konkursu „Mikrofon dla Wszystkich”, organizowanego przez Program I Polskiego Radia, a także zdobywczynią głównej nagrody telewizyjnej wersji tego konkursu w Programie I TVP. Występowała między innymi podczas koncertu inaugurującego „Polskie Jamboree” w 2001r., a także podczas „Smart Jazzpol Festiwal” w 2003r. Od 2003 do 2007 roku prowadziła, będąc jednocześnie główną solistką, 20-osobowy Chór Gospel „La Vie”, z którym wielokrotnie koncertowała na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach. Ponadto wystąpiła gościnnie na płytach zespołu 2cztery7 – „Funk dla smaku” (Embargo 2007) oraz Mardi Gras – „Podaj Dalej” (2009). Obecnie pracuje nad debiutancką płytą.

Piotr Wrombel – pianista, kompozytor oraz aranżer o wszechstronnych zainteresowaniach muzycznych. Oprócz fortepianu gra także na instrumentach klawiszowych. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu Wojciecha Niedzieli w 2002 roku.Uczestnik festiwali i konkursów jazzowych takich jak Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Konkurs Improwizacji Jazzowej, laureat XXV Pomorskiej Jesieni Jazzowej w 1999 roku w Sextecie Jerzego Małka uhonorowanym przez publiczność nagrodą „Klucz do kariery”, a także zdobywca nagrody dla najlepszego instrumentalisty podczas III Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowo-Bluesowych w roku 2000 w Gdyni.Bierze udział w wielu projektach jazzowych o zróżnicowanym charakterze współpracując z takimi artystami jak między innymi Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Jarek Śmietana, Wojciech Mrozek, Piotr Baron, Krzysztof Przybyłowicz, Piotr Biskupski, Adam Czerwiński, Zbigniew Lewandowski, Krzysztof Zawadzki, Mike Russel i Krzesimir Dębski.Jest także aktywny na scenie muzyki gospel i pop. Do grona wokalistek i wokalistów z którymi występuje zaliczają się Edyta Górniak, Ewa Uryga, Kasia Cerekwicka, Tatiana Okupnik, Marysia Sadowska, Kasia Klich, Krzysztof Kiljański, Janusz Szrom i inni.Gra także w big-bandach jazzowych Zbigniewa Namysłowskiego i Jerzego Szymaniuka oraz orkiestrach rozrywkowych takich jak Kukla Band, Alex Band i Orkiestra Tomka Szymusia.Od kilku lat bierze udział w Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Chodzieży kierując sekcją rytmiczną akompaniującą wokalistom jazzowym w klasie Janusza Szroma.

5 maja 2012, godz. 20:30
bilety: 30 zł

Rezerwacja:
mob: 509 37 09 26
e-mail: rezerwacja@klubrampa.pl

inf. facebook/fot. K.M. Ciesielski