Aleksandra z zespołem The Belgian Sweets wydała swój debiutancki album “Island Girl” w 2008 roku. Od tego czasu zespół zagrał z sukcesem kilkanaście prestiżowych koncertów w salach Europy: Ronnie Scott’s Bar, National Theatre, Barbican Centre, London Jazz Festival w Londynie czy też The Music Village i Parlament Europejski w Brukseli. Krążek “Island Girl” zdobył znakomite recenzje w Europie i w Polsce, a zespół oprócz koncertów dla międzynarodowej publiczności pracował intensywnie nad swoją drugą płytą.

Sesje nagraniowe “The Sky is on Fire” odbyły się w sierpniu 2009 i 2010 roku. Płyta dedykowana będzie poetce Halinie Poświatowskiej – na krążku znalazło sie aż 6 wierszy tej znakomitej polskiej poetki. Na płycie znajdzie sie w sumie 10 premierowych utworów.

Aleksandra na temat nowego albumu:

“Na płycie zatytułowanej „The Sky is on Fire” znajduje się dziesięć utworów, w tym sześć z tekstami wierszy Haliny Poswiatowskiej. Z jej twórczosci wybrałam wiersze, które są ilustratywne, mają muzyczny rytm, do których mogłam napisać melodie. Siadałam wieczorem do małego keyboardu i otwierałam antologię Poswiatowskiej, muzyka do wybranych wierszy powstawała szybko. Te piosenki właściwie same się pisały. Oprócz wierszy Poswiatowskiej wybrałam piękne polskie tango z lat 30.”

“Płyta “The Sky is on Fire” powstawała 3 lata – ponieważ proces jej dojrzewania trwał tak długo, jest to płyta którą nosimy głęboko w sercu. Premiera już 14 maja, JazzSoul.pl objął patronat medialny nad wydawnictwem.

Okładka:

Spis utworów:

Płytę promuje utwór “Moje kolana”: