Już dziś o godz. 20:00 w krakowskim klubie Lizard King odbędzie się koncert Maciej Fortuna Trio. Występ promuje album 'Solar Ring'. Oprócz Maciej Fortuny na kontrabasie zagra Piotr Lemańczyk a na perkusji Krzysztof Gradziuk.
Maciej Fortuna – trębacz, kompozytor, aranżer, to jeden z najbardziej dynamicznych i wszechstronnych polskich muzyków jazzowych młodego pokolenia. Przez czytelników Jazz Forum uznany dwukrotnie w latach: 2010 i 2011, za Nową Nadzieję Jazzu, nominowany do nagrody Fryderyk 2011 (kategoria Jazz/Debiut Fonograficzny Roku) za autorską płytę LOST KEYS
Muzyka Trio Macieja Fortuny to muzyka wolności, to przede wszystkim ogrom niczym nieposkromionej energii, wyzwolonej siły i radości współtworzenia.
W każdej nucie słychać świetny warsztat muzyków oraz ich doskonałe wzajemne rozumienie siebie. W ich muzyce można odnaleźć wszystko to, co decyduje o wyjątkowości i mocy jazzu. Kompozycje, które w większości stworzył Maciej Fortuna to zapadające w pamięć linie melodyczne, przy czym są one na tyle przestrzenne, że pozostawiają miejsce na rozbudowane improwizacje. Dialog, który Fortuna, Lemańczyk i Gradziuk prowadzą ze sobą na scenie, przenosi słuchacza w świat zmysłowego odrealnienia, w podróż tam i z powrotem, pozostawiając go bogatszym o nowe doznania emocjonalne.