Znakomity brytyjski duet Smoove & Turrell jest „headlinerem” tegorocznego Festiwalu Przestrzeni Miejskiej, który odbędzie się w Rzeszowie w dniach 11-14 maja. Brytyjczycy wykonujący muzykę z pogranicza funku i soulu wystąpią na hali wtryskarek Zelmeru 12 maja. Towarzyszyć im będzie 7-osobowy zespół z którym koncertują tylko na wybranych wydarzeniach. Ich najnowsza, wydana w zeszłym roku płyta „Eccentric Audio” to kopalnia energetycznych, świetnie wyprodukowanych i zaśpiewanych utworów na czele z porywającym hitem „Slow Down”.

W wywiadzie dla miesięcznika Day&Night, odpowiedzialny za produkcję Smoove powiedział:

„Muzyka wykonywana na żywo przez nasz zespół różni się od naszych nagrań studyjnych. Staramy się dodać do niej więcej energii. Współpracujemy z bardzo utalentowanymi muzykami. … Mam nadzieję, że na koncercie w Rzeszowie pojawi się dużo ludzi, i że spodoba im się nasz zespół i nasz styl.„ (http://www.smooveandturrell.com)

Część muzyczna festiwalu odbędzie się w dniach 11-12 maja na hali wtryskarek fabryki Zelmeru (Rzeszów, ul Hoffmanowej 19)

11 maja zaprezentują się: MUZYKOTERAPIA i NIEDŹWIEDŹ w LESIE

12 maja promująca swoje nowe wydawnictwo SOFA oraz SMOOVE & TURRELL.

Druga edycja Festiwalu Przestrzeni Miejskiej odbędzie się w dniach 11-14 maja 2012. Główną areną festiwalu stanie się teren po fabryce Zelmer w śródmieściu Rzeszowa.

Na niemal 8 hektarach, rozlokowany jest szereg hal i budynków, które na czas festiwalu zamieniają się w sale koncertowe, wystawowe, przestrzeń dla uczestników warsztatów. Szereg imprez towarzyszących (malowanie murali, projekcje multimedialne, akcje street art) sprawią, że Festiwal stanie się głównym wydarzeniem kulturalnym roku, skupiającym uwagę mieszkańców miasta i regionu. W ramach imprezy odbędzie się część naukowa (wykłady, konferencje, prelekcje), część wystawowa (warsztaty, pokazy, projekcje), a przede wszystkim część artystyczno – rozrywkowa z udziałem wyżej wymienionych wykonawców. Festiwal jest współorganizowany i współfinansowany przez Urząd Miasta Rzeszowa i Estradę Rzeszowską.