„Shobooloh” to tytuł pierwszego singla grupy Acoustic Acrobats z płyty „Live”, której premierę zaplanowano na 16 kwietnia 2012. Utwór doczekał się już profesjonalnego klipu.

Zespół Acoustic Acrobats tworzy pięciu instrumentalistów: Piotr Skupniewicz, Bogusław Zięba, Jacek Hołubowski, Adam Leśniak, Jacek Fedkowicz oraz osoba menadżera Damiana Rękasa. Połączyła ich otwartość na muzykę etniczną z różnych stron świata i chęć zrobienia czegoś własnego, oryginalnego. Kompozycja „Shobooloh” jest dowodem, że Akustycznym Akrobatom doskonale się to udało. Utwór zapowiada debiutanckie wydawnictwo kwintetu: płytę „Live” (premiera w kwietniu 2012).

Muzycznie „Shobooloh” doskonale oddaje charakter muzyki wykonywanej przez Acoustic Acrobats: to wielokulturowe akrobacje na pograniczu muzyki ethno i jazzu z wyraźnie zaznaczonymi elementami muzyki klezmerskiej i bałkańskiej.

Acoustic Acrobats wykonuje muzykę (prawie) w całości instrumentalną, natomiast o wyjątkowym charakterze „Shabolooh” świadczy właśnie fakt, że utwór gościnnie wzbogacił swoim wokalem Karol Śmiałek. Znaczenie tajemniczego słowa shobooloh zespół obiecał wyjaśnić podczas promujących album „Live” wywiadów.