W najbliższym czasie fanów Adele czeka wielka czuta. Nie będzie ona związana z nowymi utworami, a z książkami. Na rynku pojawią się niebawem dwa wydawnictwa, które opowiadają historię najpopularniejszej w 2011 roku wokalistki. Pierwsza, której możecie się spodziewać już 21 marca, nosi tytuł Być jak… Adele, która napisana została przez Sanderson Caroline, druga nosić będzie tytuł po prostu Adele (Dziewczyna, która rozkochała w sobie świat), za którą odpowiada Newkey-Burden Chas – premiera 4 kwietnia. Kiedyś na takie wydawnictwa patrzyłem z bardzo przymrużonym okiem, zmieniło się to po przeczytaniu kilku tego typu wydawnictw – te na pewno też przeczytam. Poniżej informacje prasowe odnośnie książek.

Być jak… Adele

Oto historia niesamowitego sukcesu brytyjskiej piosenkarki Adele – zdobywczyni sześciu nagród Grammy 2012!!!
Książka opowiada historię dzieciństwa Adele, wychowywanej przez samotną matkę w północnym Londynie i okres nauki w BRIT School for Performing Arts & Technology, gdzie jej koleżanką była między innymi Leona Lewis.
Dzięki „Być Jak… Adele” poznamy między innymi: kulisy podpisania przez piosenkarkę kontraktu z wytwórnią XL Recordings, a także niezapomnianego, przełomowego występu Adele w amerykańskim programie telewizyjnym „Saturday Night Fever”.
W książce znalazły się także informacje dotyczące twórczych inspiracji Adele oraz kulisy jej walki z lękiem przed występami scenicznymi oraz zapaleniem gardła, które o mało nie zakończyło jej kariery.
Jest to pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów Adele!

Adele (Dziewczyna, która rozkochała w sobie świat)

Nie kupiła zamku nad Loarą, choć jest dziewiąta na liście najbogatszych Brytyjczyków przed trzydziestką. Za to kupiła dom w Londynie dla matki, a kuzynom pozakładała fundusze emerytalne. Nie reklamuje soków ani ubezpieczeń. Z kolegami ze szkoły nadal chodzi do pubu na gin z sokiem porzeczkowym, tyle że teraz przeszkadza im ochroniarz. Marzy, żeby spotkać w końcu odpowiedniego faceta i urodzić mu dzieci.