24 marca w warszawskim klubie Herezja wystąpi Sinusoidal – doceniony przez guru światowego trip hopu Tricky’ego duet z Wrocławia. Zagra również formacja Lil Ironies, o której głośno zrobiło się pod koniec 2011 roku, za sprawą doskonałego singla „New Energy”. Będzie to niezwykły wieczór leniwych bitów, na poziomie rzadko spotykanym w tej części Europy.

SINUSOIDAL to duet wokalistki Adrianny Styrcz, szerzej znanej m.in. ze znakomitego występu w programie X-Factor i Michała Siwaka, dj-a i producenta, współpracującego z takimi artystami jak: Antony and the Johnsons, Julia Kent, Muna Zul, The Crystal Method, Fiszemade, Pustki, Miloopa, Novika.

Zespół stylistycznie oscyluje między elektroniką, down tempo, nu-jazzem, ambientem i trip-hopem. Na koncie ma bardzo ciepło przyjęte przez słuchaczy i krytyków wydawnictwa: EP-kę „Sinusoidal” oraz wydany we wrześniu 2011 roku longplay “Out of the Wall”. Jeszcze przed premierą debiutanckiego albumu długogrającego, na jednym z koncertów Sinusoidal pojawił się sam Tricky. Współzałożyciel Massive Atack zaproponował wrocławianom współpracę, której rezultaty będzie można usłyszeć najprawdopodobniej na wiosnę 2012 roku.

Występy na żywo, jak mówi o nich twórca i mózg Sinusoidal Michał Siwak, są jakby osobnym projektem – Sinusoidal Live. Na koncertach muzycy pozwalają sobie na więcej swobody i improwizacji, często eksperymentują z aranżacjami i składem. W Herezji z duetem Styrcz- Siwak wystąpi utalentowany lubelski trębacz Tadek Kulas.

LIL IRONIES z charyzmatyczną wokalistką Kintą na czele, to całkiem nowa energia na scenie alternatywnej. Ich muzyka to zderzenie estetyki retro ze współczesnymi dźwiękami – wszystko to na wielogatunkowej płaszczyźnie muzycznej, czerpiącej z drum’n’bassu poprzez avant-pop, aż po dokonania twórców minimalizmu.

Muzycy LiL stawiają właśnie na minimalizm i prostotę. Paradoksalnie osiągają cel przy użyciu bardzo szerokiego instrumentarium: od piwnicznie brzmiącej perkusji czy zabawkowych klawiszy, przez kontrabas i suchą gitarę aż po cyfrowe pady, monofoniczne syntezatory analogowe, a nawet wirtualne instrumenty. Eksplorując całe bogactwo dostępnych współcześnie możliwości, pozwalają utworom zabrzmieć jakby były „niedoaranżowane”. Napawając się ciszą, instrumentaliści pozostawiają dużo przestrzeni wokalistce obdarzonej charyzmatycznym, miejscami schizofrenicznym i depresyjnym głosem.

Patroni medialni: TVP Warszawa, Aktivist, Machina, uwolnijmuzyke.pl, mowianamiescie.pl, jazzsoul.pl, soulbowl.pl

Start: 21:00
Wstęp: 20 zł przedsprzedaż, 25zł w dniu koncertu