W czwartkowy wieczór Wrocławski klub muzyczny Eter przyciągnął dziesiątki, jeśli nie setki spragnionych niezwykłego muzycznego widowiska, jakim był koncert Selah Sue. Był to drugi z trzech występów piosenkarki w naszym kraju, i zarazem kolejna z wielu udanych  imprez  City Sounds.

Tylu ludzi na raz w Eterze jeszcze nie widziałem. Nic dziwnego, bilety na to wydarzenie rozeszły się bardzo szybko, i od dłuższego czasu nie można było ich już nigdzie kupić. Żeby móc zobaczyć artystkę trzeba było zjawić się w klubie dużo wcześniej, w przeciwnym wypadku pozostawało tylko słuchanie na żywo, co i tak warte było ceny jaką trzeba było zapłacić za bilet, gdyż Selah w wersji live brzmi zupełnie inaczej, mocniej, bardziej hardkorowo niż soulowo.

Swój występ Selah rozpoczęła od coveru, i to nie byle jakiego, Belgijka zmierzyła się z „Daydreamer” z debiutanckiego krążka Adele, czym bardzo pozytywnie zaskoczyła publiczność. Poradziła sobie świetnie, wykonując ten kawałek niemal identycznie jak oryginał. Potem było coraz lepiej. Artystka zaśpiewała wszystkie swoje hity, „Crazy Vibes„, „Summertime” , znane z reklamy telewizyjnej, o czym przypomniała sama piosenkarka, „This World„, i oczywiście „Please” (szkoda, że bez Cee Lo Greena) oraz „Raggamuffin„, przy których publiczność wprost oszalała. Z równie gorącym przyjęciem spotkał się ostatni tego wieczoru utwór, zagrany jako drugi bis, „Every Now and Then„, który w niczym nie przypominał Selah znanej z płyty, mocny, dubstepowy, hipnotyzujący

Selah, mimo młodego wieku, jest rasową artystką. Dobrze wie co trzeba zrobić, i jak się zachować by wszyscy, łącznie z nią samą, świetnie się bawili.  Przychodzi jej to z ogromną łatwością, i jest przy tym tak naturalna, że ma się wrażenie iż wcale nie przyjechała tu do pracy, a dla przyjemności, że jest jedną z nas. Dziewczyna dała czadu, i mam nadzieję że nie będziemy musieli długo czekać na powtórkę.

Setlista:

1. Daydreamer
2. Mommy
3. Just Because I Do
4. Famous
5. Black Part Love
6. This World
7. Fyah Fyah
8. Break
9. Please
10. Raggamuffin
11. Soul Break
12. Peace of Mind
13. Crazy Vibes
14. Crazy Sufferin’

Bis
14. Summertime
15. Every Now and Then

Nasza fotorelacja:

[nggallery id=63]