Johan Lindvall Trio gra muzykę z pogranicza nowoczesnej muzyki klasycznej i jazzu. Muzycy wspólnie osiągneli rzadko spotykany poziom zrozumienia i współgrania. Trio tworzy kompozycje pełne różnorodnych, czasem abstrakcyjnych, poetyckich barw. Johan Lindvall gra na fortepianie od szóstego roku życia. Początkowo uczył się klasycznych kompozycji, jednak w wieku czternastu lat zaczął komponować swoje pierwsze jazzowe utwory. Aktualnie mieszka w Oslo i studiuje improwizację jazzową na Norweskiej Akademii Muzycznej.

Jakop Janssønn, perkusista, skończył z wyróżnieniem Norweską Akademię Muzyczną na katedrze jazzu. W swojej karierze grał między innymi z Tomaszem Stańko, Bjørnem Kjellemyrem, Eivindem Aarsetem oraz Mortenem Halle’m.

Bjørnar Kaldefoss Tveite studiuje w klasie kontrabasu Bjørna Kjellemyra na Norweskiej Akademii Muzycznej. Jego wszechstronne muzyczne zaplecze pozwoliło mu na udział w wielu muzycznych przedsięwzięciach, zaczynając od zespołów grających folk po awangardowy jazz. Wygrał konkurs „Jazz i Sikte” w Bergen z dwoma różnymi zespołami. Poniżej prezentujemy Wam fragment z jednego z koncertów zespołu.

inf./fot. strona Piec Art Club