W niedzielę, 11 marca, w Gdańskim Mieście Aniołów zagra Irek Pestka Quartet. W skład zespołu wchodzą: Ireneusz Pestka (gitara elektryczna), Piotr Dudek (perkusja), Marcin Janek (saksofon) i Tomasz Nowik (gitara basowa). Bilety w cenie 10 zł.

Irek Pestka Quartet to debiutancki projekt trójmiejskiego gitarzysty w którego muzyce słychać wpływy Pata Methenego czy Wayna Shortera. Muzyka emocjonalna, pełna przestrzeni i rozbudowanej formy, momentami odchodząca w jazz freestyle.

Ireneusz Pestka – muzyk, gitarzysta, pedagog. Swoje umiejętności muzyczne zdobywał na uczelniach: słupskiej i bydgoskiej na wydziale – Wychowanie Muzyczne pod okiem takich wykładowców jak Leszek Kułakowski. Brał udział w wielu projektach jazzowych w Trójmieście m.in. z Cezarym Paciorkiem. Grał wspólne jam session z Wojtkiem Mazolewskim. Warsztat muzyczny szlifował również za granicą na kontraktach muzycznych.

Piotr Dudek – muzyk sesyjny, perkusista, pedagog, uczeń Mirosława Żyty. Od wczesnych lat związany z muzyką big bandową i dixielandową. Jej tajniki zgłębiał pod okiem Emila Kowalskiego. Członek Big Bandu Jana Konopa. Udziela się na trójmiejskiej scenie alternatywnej współpracując z zespołami m.faza i Wydrsz ooo. Obecnie pracuje nad nagraniem drugiej płyty z zespołem Kancelarya.

Marcin Janek – multiinstrumentalista saksofonista (tenor, sopran, alt), a także klarnecista (klarnet, klarnet basowy) i flecista. Absolwent Szkoły Muzycznej I i II st. w Gdańsku Wrzeszczu w klasie klarnetu, obecnie student Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku jazz i muzyka estradowa w klasie saksofonu Macieja Sikały. Tajników muzyki jazzowej uczył się pod kierunkiem czołowych muzyków sceny jazzowej (Leszek Możdżer, Maciej Sikała, Emil Kowalski, Wojciech Staroniewicz, Dariusz Herbasz), a nawet światowej (Eddie Daniels, Seamus Blake, Branford Marsalis). Instruktor saksofonu w szkole Music Collective Rafała Uhuru Szyjera. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Gdyni, z Operą Bałtycką, jako członek zespołu Tangueros. Bierze udział w projekcie saksofonisty Wojciecha Staroniewicza A-freak-an Project.  Uczestniczył w warsztatach z Seamusem Blake, Adamem Makowiczem, Leszkiem Żądło, Ravi Coltrane, Tyler Hornby. Na stałe gra w orkiestrze Daniela Nosewicza White Tie, big bandach Jan Konop Big Band i Big Band Akademii Muzycznej w Gdańsku prof. Leszka Kułakowskiego.  

Tomasz Nowik – muzyk sesyjny, gitarzysta basowy, kontrabasista. Doświadczenie  muzyczne zdobywał w Polsce i za granicą gdzie występował, jako lider własnego zespołu NOVI TRIO. Współpracował z wieloma formacjami trójmiejskiej sceny muzycznej i nie tylko (Julia Vikman Band, zespół  Lotyń, Naman Group, The Regulators). Występował m.in. z Ewą Bem, Ewą Urygą i Grażyną Łobaszewską. Na stałe współpracuje z Jan Konop Big Band, The Sound Project, Piosenka Anatomiczna, Rozmowa z Piramidami.

ifo. i foto. nadesłane