Serdecznie zapraszam na koncert „As sung by Billie Holiday” – piosenki z repertuaru Lady Day w wykonaniu Idy Zalewskiej i Kuba Płużka, który odbędzie sie 6.03.2012 r. , o godz. 20.30 w Klubie Dobranocka przy ul.Smolnej 40 w Warszawie. Wstęp: 10 zł.

„As sung by Billie Holiday” – piosenki z repertuaru Lady Day. Będzie można usłyszeć charakterystyczne bluesy, swingi, nostalgiczne ballady, z których słynęła Billie Holiday w nowych aranżacjach.

Ida Zalewska, wokalistka. Od 9 lat tworzy akustyczne bluesowe trio Terraplane wraz z gitarzystą Maćkiem Malczyszynem i harmonijkarzem Bartkiem Łęczyckim. Z nimi wystąpiła na największych festiwalach bluesowych w Polsce: Rawie Blues, Olsztyńskich Nocach Bluesowych, Jimiway Festival i wielu innych. Nagrania Terraplane pojawiły się na „Antologii Polskiego Bluesa”. Wokalistka nagrała również solową płytę. Autorem kompozycji jest Jerzy Małek, jeden z najlepszych polskich trębaczy jazzowych, a przy nagraniach i koncertach promujących ten projekt Ida Zalewska współpracuje z muzykami, których śmiało można nazwać czołówką młodej polskiej sceny jazzowej: Janem Smoczyńskim, Adamem Kowalewskim, Jerzym Małkiem, Tomaszem Grzegorskim, Krzysztofem Pacanem, Arkiem Skolikiem

Kuba Płużek, pianista, ur. 02.11.1988 w Krakowie. Współpracuje z Januszem Muniakiem, Arkiem Skolikiem. Były student Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat licznych konkursów jazzowych. Nagrał trzy płyty wysoko ocenianie m.in. w Jazz Forum: Arek Skolik trio – Detour Ahead, Jarek Bothur quartet -Lilla Chezquiz i Irek Dudek Bluesy, ( czwarta płyta w drodze) . Kuba Płużek jest laureatem wielu pierwszych nagród, m.in. na Warszawskim Festiwalu Pianistów Jazzowych 2007, w Konkursie Standardów Jazzowych w Siedlcach 2008, na Złotej Tarce 2009, w Jazzie nad Odrą 2010, otrzymał wyróżnienie na prestiżowym festiwalu Montreux Jazz Competition, a także z Botetem Jarka Bothura na Festiwalu Tarnów International jazz Contess. Jego formacja zwyciężyła w XXXII edycji Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors.