Koncert i aukcję „przedmiotów miłości pełnych” organizuje w niedzielę 12 lutego Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Filharmonia Krakowska. Dochód będzie przeznaczony na leczenie Grzegorza Tusiewicza, krytyka jazzowego, który zmaga się ze stwardnieniem rozsianym.

Koncert organizowany jest już po raz czwarty. Celem tego wydarzenia jest pomoc artystom oraz osobom związanym ze sztuką, które zmagają się z niepełnosprawnością lub ciężkimi chorobami.

– Motto koncertu brzmi: Kochaj i czyń, co chcesz. Te piękne słowa św. Augustyna mogą być dla nas wszystkich wspaniałym drogowskazem. Dają wolność i radość w czynieniu dobra – podkreśliła Anna Dymna.

Gwiazdami wieczoru będą wokalistka jazzowa Aga Zaryan i Iwona Socha (sopran). W programie koncertu znajdą się również utwory Zbigniewa Preisnera i Jana Kaczmarka w wykonaniu Chóru i Orkiestry Filharmonii Krakowskiej. Jak co roku, nie zabraknie także poezji. Tym razem publiczność usłyszy wiersze Czesława Miłosza, w tym m.in. poemat „Orfeusz i Eurydyka” w wykonaniu Anny Dymnej i Jacka Romanowskiego.

Tuż po koncercie odbędzie się aukcja „przedmiotów miłości pełnych”: rękopisów i rękodzieł znanych artystów oraz piór, batut, pędzli, ołówków, maszyn do pisania, które służyły do powstawania tych dzieł, a także przedmiotów ofiarowanych przez znanych muzyków, aktorów, dziennikarzy i polityków. Wśród nich są m.in. Ewa Lipska, Hanna Krall, Ewa Podleś, Leszek Możdżer, Zbigniew Preisner, Jan Englert i Andrzej Seweryn.

inf. PAP