Dominik Bieńczycki Quartet to najnowszy autorski projekt Dominika Bieńczyckiego, tym razem w całkowicie akustycznej odsłonie. Muzyka kwartetu to mieszanka koncepcji nowoczesnego jazzu europejskiego, a także wpływy awangardy czy nawet muzyki renesansowej. Całość tworzy niezwykle delikatny, pastelowy pejzaż muzyczny, nie pozbawiony jednak pewnej szorstkości i energii. Po skoku informacja o zespole.

Dominik Bieńczycki – jeden z czołowych współczesnych skrzypków jazzowych w Polsce, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu. Kompozytor, aranżer, pedagog, inżynier dźwięku. Od października 2006 jest wykładowcą klasy skrzypiec w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Mateusz Pałka – pianista i kompozytor młodego pokolenia, absolwent Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, stypendysta Powiatu krakowskiego 2010/2011. Lider grupy Contextum. Uczestnik wielu pianistycznych i kompozytorskich kursów mistrzowskich w kraju i za granicą. Zauważony indywidualnie w Austrii.

Max Mucha – basista i kontrabasista, student Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Adama Kowalewskiego. Dwukrotny laureat indywidualnej nagrody „Największy Talent Festiwalu” na Tarnów Jazz Contest (2009,2010).

Damian Niewiński – perkusista jazzowy, absolwent wydziału jazzu i muzyki rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, obecnie kontynuuje studia na Akademii Muzycznej w Krakowie.

inf./strona PiecArt Jazz Club