Nu Music i Capitol Club zapraszają na koncert promujący płytę „Shine“ saksofonisty Marcina Nowakowskiego. Gościem specjalnym tego niezwykłego wydarzenia będzie Adam Sztaba.

14 lutego 2012 o godzinie 20.00, w Capitol Club odbędzie się wyjątkowy koncert Marcina Nowakowskiego promujący album „Shine“. Tego dnia, na scenie oprócz Marcina Nowakowskiego i jego zespołu pojawi się Adam Sztaba oraz instrumenty smyczkowe. Będzie to pierwsza okazja, aby usłyszeć na żywo utwory z nowej płyty saksofonisty i zgodnie z jego obietnicą zapomnieć o zimowej melancholii.

Bilety w cenie 60 zł można nabyć za pośrednictwem bileterii TicketPro, eBilet oraz bezpośrednio w Capitolu, w cenie 50 zł.

Płyta „Shine“, która trafiła na sklepowe półki w listopadzie 2011 powstawała w październiku tego samego roku w Los Angeles. Tworzyli ją dwaj uznani producenci muzyczni: dwukrotny laureat prestiżowej nagrody Grammy, gitarzysta Paul Brown oraz światowej sławy pianista Jeff Lorber.

Pop-jazzowy krążek „Shine” to mnóstwo pozytywnych dźwięków: funkowe sekcje dęte w wykonaniu Jerrego Hey i Billa Reichenbach, energetyczne wokale Dexa Reynosa i Billy Mondrago oraz orkiestracje zaaranżowane przez Adama Sztabę. Na płycie zagrali również: Michael Thompson, Brian Bromberg, Jimmy Haslip, Garry Novak, Dave Weckl, Ricky Lawson i Roberto Vally.
„Shine“ promują piosenki pt. „Out of Time“ i „Shine Shoes“, które znacznie różnią się od singli promujących poprzednie jego płyty.

„To druga moja płyta, która jest wynikiem wizyty w słonecznej i optymistycznej Kalifornii. Tym razem szukałem inspiracji w muzyce POP, której kolebką są właśnie studia muzyczne w Los Angeles. W przywołaniu klimatu wielkich muzycznych produkcji pomógł mi znakomity dyrygent Adam Sztaba, który stworzył orkiestracje do trzech utworów na „Shine“. Jestem przekonany, że wielbiciele mojej muzyki z przyjemnością pozwolą się zabrać w muzyczną podróż pomiędzy takimi gatunkami jak POP, contemporary jazz, smooth jazz i R’N’B“ – mówi Marcin Nowakowski.

Wtorek, 14.02.2012 godz. 20.00
Capitol Club, ul. Marszałkowska 115

inf. prasowe