W nowym roku rusza kolejna edycja Jazzowych Czwartków. Barkę Tumską znowu wypełnią inspirujące dźwięki tego niezwykłego gatunku muzycznego. Najbliższy koncert odbędzie się już 12 stycznia. Przed wrocławską publicznością zaprezentuje się po raz kolejny In Jazz Quartet. Wstęp bezpłatny. Koncert rozpoczyna się o godzinie 19 w Pubie Tawerna.


Skład zespołu tworzą Bartosz Czarniecki (saksofon altowy), Małgorzata Mańkowska (fortepian), Michał Sarapata (bas) oraz Patryk Kaliński (perkusja). Grają razem od trzech lat. Wszyscy są studentami Instytutu Jazzu na PWSZ w Nysie. Ich instrumentarium, jak i repertuar nawiązuje do klasyki tego gatunku. Najbliższy koncert zespołu na Barce Tumskiej, będzie miał wyjątkowy charakter. Pojawią się kompozycje takich twórców jak Horace Silver, John Coltrane, Duke Ellington, Theolonius Monk czy Wayne Shorter, a także polskie kolędy w jazzowych aranżacjach.

– Jest to nasz drugi koncert na wrocławskiej barce. Klimat tego miejsca i jego kameralny charakter buduje swobodną atmosferę zarówno dla nas jak i dla słuchaczy, których mamy nadzieję – będzie przybywać – mówi lider zespołu, Bartosz Czarniecki. – Jest nam szczególnie miło grać właśnie we Wrocławiu, ponieważ większość z nas  wcześniej się tu kształciła – dodaje B. Czarniecki. Scena Barki gościła już także takie grupy jak: Loop of Time, Kasia Pakowska Band, Tweenings, Agnieszka Hajduk Band. Wykonanych zostało wiele ponadczasowych utworów jazzowych, soulowych i bluesowych. Pomysł bezpłatnych koncertów, promujących utalentowane, lokalne grupy muzyczne spotkał się z dużym entuzjazmem ze strony wrocławskiej publiczności. – W tym sezonie czeka nas jeszcze wiele artystycznych wrażeń. Planujemy rozszerzyć formułę czwartkowych spotkań o nowe gatunki, jak folk, szanty czy piosenkę literacką – mówi Zbigniew Pasieka z Hotelu Tumskiego. – Tymczasem zapraszamy już 12 stycznia o godz. 19:00 na inaugurację muzycznego sezonu na Barce z In Jazz Quartet – dodaje Z. Pasieka. Kolejne jazzowe czwartki już 19 i 26 stycznia, wystąpią na nich kolejno Kasia Pakowska Band oraz Agnieszka Hajduk z zespołem.