12 stycznia 2012 roku w Gliwicach w Śląskim Jazz Clubie wystąpi Bothur/Pawlik/Skolik będzie to kolejny koncert z cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą. JazzSoul.pl objął patronat nad tą imprezą. Serdecznie zapraszamy już dzisiaj. Po skoku przedstawiamy informację o artystach.

Jarek Bothur – sax tenorowy. Saksofonista, kompozytor. Ukończył z wyróżnieniem studia w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej im. K.Szymanowskiego w Katowicach. Od dwóch lat figuruje w ankiecie JAZZ TOP magazynu Jazz Forum w kategoriach Saksofon Tenorowy i Nowa Nadzieja. Współpracował z wieloma czołowymi polskimi muzykami jazzowymi: Zbigniewem Wegehauptem, Januszem Muniakiem, Piotrem Baronem. Koncertuje w Polsce i za granicą (festiwale w Austrii, Niemczech i Bułgarii).

Marian Pawlik – kontrabas, bass. Absolutnie jeden z największych jazzowych kontrabasistów Polskich grających w pięknym, starym stylu. Ikona Polskiego Jazzu. Współpracował z Markiem Grechutą, Andrzejem Zauchą, Januszem Muniakiem.

Arek Skolik – perkusja. (ur. 1970 w Częstochowie) − polski perkusista, kompozytor i aranżer jazzowy. Współpracował ze Stanisławem Soyką, Januszem Muniakiem, Tomaszem Gwincińskim, Leszkiem Możdżerem, Maciejem Sikałą, Andrzejem Urnym, Tymonem Tymańskim, Adamem Lomanią, Tomaszem Szukalskim, Jarosławem Śmietaną, Piotrem Baronem, Piotrem Wojtasikiem, Jerzym Milianem, Joachimem Menclem, Johnem Zornem, Steve’em Loganem, Niną Stiller, Davidem Lamare i Ireneuszem Dudkiem.

Bilety: 10 zł w przedsprzedaży / 15 zł w dniu koncertu

Bilety na koncert będą dostępne w przedsprzedaży w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Gliwicach (ul Dolnych Wałów 3), od wtor­ku do so­boty w godz. od 10.00 do 18.00