Już dzisiaj, tj. 15 grudnia w Gliwicach w Śląskim Jazz Clubie odbędzie się koncert Prynkiewicz & Grabowy & Konrad Trio. Występ zorganizowany został w ramach cyklicznej imprezy Czwartki Jazzowe z Gwiazdą nad którą JazzSoul.pl objął patronat. Po skoku informacja o artystach.

Rafał Prynkiewicz – fortepian, instrumenty klawiszowe, kompozytor, aranżer.
Urodził się w roku 1969 w Słupsku i gra na fortepianie od 7-ego roku życia. Ukończył Wydział Muzyczny Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku. Jest laureatem Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego (1997) organizowanego podczas Komeda Jazz Festival, oraz laureatem IV Międzynarodowego Warszawskiego Debiutu Pianistów Jazzowych. Rafał chętnie gra w formule trio akustycznego z fortepianem, ale lubi także bardziej złożone faktury muzyczne, z brzmieniem elektrycznym włącznie. Jako kompozytor naturalnie zajmuje się własną twórczością, ale nie stroni także od standardów muzyki jazzowej i coverów, których wykonawstwo oprawia wyjątkową troską o brzmienie, czas i niekłamaną ekspresją.

Cezary Konrad – perkusista, kompozytor, aranżer, absolwent Akademii Muzycznej im. Fr.Chopina w Warszawie w klasie perkusji prof. Stanisława Skoczyńskiego. Przez czytelników miesięcznika Jazz Forum – uznawany za najlepszego polskiego perkusistę jazzowego według rankingu Jazz Top, nieprzerwanie od roku 1992.
Tomasz Grabowy – gitara basowa. Pierwszym znanym zespołem współtworzonym przez muzyka był kwartet “Funky Groove”(od 1994 roku). Z formacją tą brał udział we wszystkich polskich festiwalach jazzowych (Jazz Jamboree, Summer Jazz Days, Jazz nad Odrą i in.). Od 1995 rok Tomasz Grabowy jest członkiem grupy Walk Away. Pod tym szyldem muzyk odbył wiele tras koncertowych z gwiazdami jazzu światowego formatu: Mino Cinelu, Frank Gambale, Erick Marienthal, Randy Brecker, Bill Evans, Dean Brown, Bob Malach.
inf./fot. strona ŚJC