Legendarny wokalista, nazywany jednym z cudów światowej muzyki, znów zaśpiewa we Wrocławiu. 5 lipca 2012 roku Bobby McFerrin wystąpi w hali Orbita przy ul. Wejherowskiej, kończąc kolejny sezon Ethno Jazz Festivalu. Tym razem, obok solowego programu mistrza głosu, usłyszymy wspólny występ z wokalnym triem WeBe3 z zespołu Voicestra, zaproszonym przez artystę na całą trasę koncertową.

Bobby McFerrin – zdobywca 10 nagród Grammy cieszy się sławą jednego z najsłynniejszych na świecie innowatorów i improwizatorów wokalnych. Ale jest również wybitnym dyrygentem i twórcą jednej z najpopularniejszych piosenek końca XX wieku (“Don’t Worry, Be Happy”), a także zapalonym rzecznikiem edukacji muzycznej.

Jego płyty sprzedały się w nakładzie 20 milionów egzemplarzy, zaś współpraca z takimi artystami jak Yo-Yo Ma, Chick Corea i Herbie Hancock uczyniła z niego prawdziwego ambasadora muzyki klasycznej i jazzu.

Jego koncerty to niezwykłe widowiska wokalne, podczas których widzowie stają się częścią występu i śpiewają razem z nim, o czym mogła się przekonać wrocławska publiczność w zeszłym roku.

5.07.12 godz.20.00 Hala Orbita, ul. Wejherowska 34
Ethno Jazz Festival prezentuje:
Bobby McFerrin & special guest: vocal trio WeBe3
bilety: 200 zł – I miejsca, 150 zł – II miejsca, 120 zł – III miejsca, 90 zł – IV miejsca, 50 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

rezerwacje: bilety@o2.pl

inf. prasowe/fot. google