Już 13 grudnia w warszawskim klubie Dobranocka odbędzie się koncert promujący debiutancki album Imagination Quartet. Płyta ukazała się na rynku pod koniec listopada bieżącego roku dzięki niezależnej wytworni Anakonda Productions. Organizatorem koncertu stołecznego kwartetu jest Stowarzyszenie Menedżerów Nowej Gospodarki.

gdzie: klub Dobranocka, ul. Smolna 40
kiedy: 13 grudnia, g. 21:00
wstęp: 10 zł
więcej informacji o koncercie tutaj

21 listopada 2011 r. sumptem wytwórni Anakonda Productions, ukazała się debiutancka płyta Imagination Quartet, której produkcji podjął się Piotr Remiszewski. Album jest podsumowaniem dotychczasowej działalności zespołu. Zawiera 11 autorskich kompozycji, wyraźnie opartych na klasycznej jazzowej estetyce, nie pozwalających jednak zamknąć się w muzycznych standardach i pułapce oczekiwań. Za dystrybucję płyty m.in. w salonach sieci EMPIK, odpowiada Pink Crow.

Premierowy koncert Imagination Quartet odbędzie się 13 grudnia w warszawskim klubie Dobranocka przy ul. Smolnej 40.
Koncert jest organizowany przez Stowarzyszenie Menedżerów Nowej Gospodarki. SMNG powstało z inicjatywy absolwentów Katedry Teorii Zarządzania SGH i realizuje projekty z pogranicza biznesu, edukacji i kultury.

Imagination Quartet to ekspresyjny projekt muzyczny zainicjowany w 2009 r. Czerpiąc pełnymi garściami z muzyki improwizowanej i eksperymentalnej, a także z klimatów rockowych, jest to jazz energetyczny, uderzający swoją pasją i bezpośredniością, a także zaskakujący muzycznymi humorystycznymi zaczepkami. Nazwa zespołu zobowiązuje i zgodnie z nią jest to muzyka wyobraźni, bogata, nieograniczona, umiejscowiona tam, gdzie zaciera się granica między harmonią, a szaleńczą ekspresją.

„Największym sukcesem zespołu jest to, że spotkało się czterech gości, którzy chcą eksperymentować i mają podobny lot na muzykę. Klimat „Imagination Quartet” jest na pewno inny niż na poprzednich dwóch EPkach („IQ”, „Basilisk’s Race”). Pazur, energia, jazzowy rock’n’roll?! Jest zdecydowanie bardziej elektrycznie. Jest humor. To naprawdę jesteśmy my (śmiech)” – mówi Michał Sołtan, gitarzysta Imagination Quartet.

Imagination Quartet ma za sobą wiele koncertów, między innymi w finale festiwali: Krokus Jazz Festival i Jazz Juniors, wystąpił na otwarciu wystawy Word Press Photo i Dreszer Jazz Festival, koncertował na żywo ze studia Polskiego Radia PiK oraz dwukrotnie Roxy FM.

Patroni medialni: Jazz Forum, Radio Jazz FM, Jazzarium.pl, JazzSoul.pl, Stereo.pl, InfoMusic, Fabryka Zespołów, RockArea, Radio WWW, WawCity.pl, TwojaKultura.pl, Kulturalnie.waw.pl

inf./fot. nadesłane