Kraków nie zwalnia tempa, koncert goni koncert. Kolejny z nich odbędzie się już dzisiaj 30 listopada oraz 1 grudnia w krakowskim Piec’ Art Acoustic Jazz Clubie wystąpi zespół Musiconspiracy, w którym granice między przyjętymi stylami bardzo często zanikają. Muzycy łączą bowiem swobodną, jazzową improwizację z elektroniką, aby stworzyć bardzo charakterystyczny koktail brzmieniowy. Barw całości dodaje dokładnie sprecyzowana wizja muzyki oparta o wiedzę w jaki sposób można wykorzystać możliwości konkretnych instrumentów. Po skoku krótka informacja o artystach.

JÒRAKU GIANNI GEBBIA jest saksofonistą, laureatem wielu nagród i uczestnikiem przestiżowych festiwali. Wielokrotnie występował i nagrywał zarówno jako sideman jak i lider własnych projektów. Regularnie gra koncerty w całej Europie, USA i Japonii. Jest artystą wszechstronnym, oprócz muzyki również maluje.

JACEK KOCHAN to kompozytor, aranżer, perkusjonista, absolwent ASP w Krakowie. Współpracuje z wieloma formacjami muzycznymi muzycznymi, z którymi występował na wielu festiwalach i koncertach nowej muzyki improwizowanej, jazzowej i współczesnej. Nagrał wiele płyt w tym 17 solowych. Dokonania artystyczne Jacka Kochana cechują się bogatymi aranżacjami, dbałością o szczegóły oraz swoistym improwizatorskim rozmachem w grze na perkusji. Jako instrumentalista jest muzykiem szerokich zainteresowań stylistycznych.

TELLEF ØGRIM pierwszą gitarę dostał do rąk w 1960 roku. W latach osiemdziesiątych nagrywał i występował z Ing Pike Forsvunnet, Duck Spin i Libido oraz komponował i wykonywał muzykę do przedstawień teatralnych. W 1987 roku usunął progi z Yamahy SG, której rzadko używał, co okazało się bardzo dobrym (brzmieniowo) ruchem. Po użyciu gitary do dwóch nagrań, praktycznie nie używał jej przez następne 10 lat. Aż do teraz.

inf./fot. strona klubu