23 listopada w Krakowie w dobrze znanym nam Piec’ Art Acoustic Jazz Clubie wystąpi norweski zespół Hullyboo. Muzycy w składzie M.Klovning-g, B.Tveite-db, M.Jensen-dr zaczną występ o godzinie 21.00. Po skoku informacja o zespole.

Hullyboo jest gitarowym triem grającym swoje własne kompozycje, które mogą być opisane jako połączenie jazzu, bluesa i country. Bill Frisell, B.B. King, Tony Williams, John Scofield, Wayne Shorter, Archie Shepp, Charles Mingus i Thelonious Monk to tylko niektóre nazwiska muzyków, którzy inspirowali trio.

Młodzi muzycy grali już w całej skandynawii i koncertem w naszym klubie rozpoczynają podbój europejskich scen. W kraju otrzymywali najlepsze recenzje za żywiołowe występy i przemyślane kompozycje. Na wiosnę 2010 roku wygrali konkurs “Jazz in Sight” Organizowany przez Bergen Jazzforum. Jury tak powiedziało o muzykach: “Hullyboo wyróżnia się ze zróżnicowanym i ekscytującym materiałem oraz niemal rockowym występem. Trio współgra bardzo dobrze a muzycy prezentują wysokie indywidualne umiejętności. Wszystko doprawione świetną komunikacją z publiką.”