„I woke up so happy” to tytuł drugiego singla Alicji Janosz z płyty „Vintage”, której premierę zaplanowano na 3 grudnia. Już dziś prezentujemy teledysk do tego właśnie utworu – nieco tajemniczy, ale bardzo stylowy i bardzo vintage. Zobaczcie sami, kliknijcie tutaj.

Piosenka „I woke up so happy” to światowo brzmiący kawałek, nawiązujący do muzyki lat 60-tych, ale wyprodukowany w nowoczesny sposób. Cały krążek Alicji zatytułowany „Vintage” daleko odchodzi od gatunku w jakim wokalistka śpiewała po wygraniu programu Idol.

– „I woke up so happy” to pozornie radosny utwór, ale gdy ktoś wsłucha się w słowa, szybko się przekona, że to pewnego rodzaju kobiecy protest song, dotyczący rozstania i trudności pogodzenia się z wolą drugiego człowieka – tak o utworze mówi jego autorka.

– Wyraźny klimat tej piosenki niejako sam narzucił nam charakter obrazu, w jaki zdecydowaliśmy się ją opatrzyć – kontynuuje Alicja.

Klip ma kilka osi fabularnych i kryje też pewną mroczną zagadkę.

– Zależało mi na tym, aby teledysk był niejednoznaczny i nieoczywisty. Ja sama jestem w nim rozpaczającą, porzuconą kobietą, a jednocześnie bezdusznym sprawcą. Kluczowe jest jednak to, że te dwie role, choć pozornie przypisane bohaterom stojącym wobec siebie w opozycji, tworzą ostatecznie jedną postać – opowiada wokalistka.

W efekcie, powstał intrygujący i stylowy obraz.

Alicja Janosz już nie raz wspominała, że choć wywodzi się z pop kultury, to od kilku lat odkrywa inne gatunki muzyczne, a ostatnio najbliższe stały się dla niej właśnie brzmienia soulu, jazzu i bluesa. Dlatego też cały album utrzymany będzie właśnie w takiej stylistyce, chociaż nie zabraknie w nim także elementów charakterystycznych dla muzyki pop czy nawet reggae. Vintage, czyli łączenie nowego ze starym, odzwierciedla zatem charakter obecnej twórczości i muzycznych poszukiwań Alicji Janosz, a najnowszy teledysk do piosenki „I woke up so happy” wydaje się być tego świetnym przykładem.

METRYCZKA TELEDYSKU

ARTYSTA: Alicja Janosz
TYTUŁ: I woke up so happy
PRODUCENT: Lion Stage Management
AUTOR SCENARIUSZA: Jakub Klawikowski
AUTOR ZDJĘĆ: Sławomir Wąchała, Bartek Bartos, Piotr Bartos
REŻYSER FILMU: Jakub Klawikowski
MONTAŻ: Jakub Klawikowski
KOMPOZYTOR: Alicja Janosz, Bartosz Niebielecki
AUTOR SŁÓW: Alicja Janosz
CZAS: 3’33″00
ROK PRODUKCJI: 2011

inf./fot. nadesłane