Za niespełna miesiąc ukaże się na polskim rynku bardzo ciekawa płyta, można powiedzieć nadszedł czas podsumowania tego, co od kilku lat dzieje się na młodej scenie żydowskiej. Nadszedł czas wydania płyty MuLaKuŻ z najlepszymi utworami najlepszych polskich zespołów grających współczesną muzykę żydowską. MuLaKuŻ to projekt muzyczny, realizowany przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej w festiwalowej klubo-kawiarni Cheder Cafe. Ideą laboratorium jest radykalne zerwanie z powszechnym i fałszywym przekonaniem, że muzyka żydowska to jedynie muzyka klezmerska.

Muzyczne Laboratorium Kultury Żydowskiej od trzech lat prezentuje nową muzykę żydowską w wykonaniu awangardowych muzyków z Polski i Europy. W ramach MuLaKuŻ zaprezentowaliśmy dotychczas 20 zespołów. Każdy koncert był wydarzeniem premierowym. Na chederowej scenie pojawili się debiutanci jak i dojrzali artyści polskiej, awangardowej sceny muzycznej: Cukunft, Mikołaj Trzaska Solo, Ircha Quartet, Sztetl Quartet, Tsiguns Turbo Balkan Groove, Shofar, Banda Dzeta, Drom, Mazolewski Bund Band, Plazmatikon, Gaamera, Projekt Tutaj, Raphael Roginski, Maćko Korba i Cinemanual, Zooplan, Nefesh, Daktari. Na płycie usłyszycie: Daktari, Cukunft, Drom, Sztetl Quartet, Wojtek Mazolewski Bund Band, Gaamera, Mikołaj Trzaska Ircha Quartet, Plazmatikon, Maćko Korba.
Płyta MuLaKuŻ będzie dostępna od grudnia i będzie absolutnie za darmo! Pięknie wydana płyta, z książeczką informacyjną, opisami zespołów…
Ale spieszcie się! Płyta dostępna będzie w niewielkiej ilości. Zapytaj o nią w Cheder Cafe!

inf.facebook/fot. Tomasz Jurecki